Samochód w stylu pop-artPropertydesign.pl - 19-04-2016 15:33


Peter Blake, główny przedstawiciel pop-artu w Wielkiej Brytanii i autor między innymi kultowej okładki do płyty The Beatles "Sgt. Pepper's Lonely Heats Club Band", zaprojektował jedyny w swoim rodzaju Bentley Continental GT V8 S Convertible.

Peter Blake znalazł główną inspirację w ... szalonych latach 60. Zaprojektował auto, którego karoseria jest niezwykle kolorowa - mamy tu nietuzinkowe zestawienie kilku barw.

Podwozie pozostało w tradycyjnej barwie British Racing Green, który ciekawie łączy się z dominującym kolorem niebieskim, zaś maska jest żółta. To właśnie na niej ręcznie namalowano serce o barwie St. James Red - śmiała wizja została pięknie wcielona w życie. Blake złożył swój podpis na desce rozdzielczej i na wszystkich czterech zagłówkach foteli. Na uwagę zwraca również obwódka w kolorze fuksji wokół grilla i na tle czarnego nadwozia.

Ten wyjątkowy samochód zostanie wystawiony na aukcję charytatywną. Każdy będzie mógł go wylicytować 24 czerwca br. podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji Care2Save, która zajmuje się opieką paliatywną i hospicyjną na całym świecie.