×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ściany we wnętrzach publicznych. Na co postawić?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 gru 2017 10:10
Ściany we wnętrzach publicznych. Na co postawić?
fot. mat. prasowe

Ścianki przyblatowe to proste i zarazem bardzo praktyczne rozwiązanie przy pomocy których przestrzeń publiczną zaaranżujemy funkcjonalnie i modnie.

REKLAMA

W aranżacji wnętrz, ściany stanowią wyjątkowy element przestrzeni. Za ich pomocą możemy wykreować styl pomieszczenia - nadać mu dynamiki lub zupełnie przeciwnie, spokojnego wyrazu. Ściany to dziś również pole do prezentowania sloganów i haseł oraz zapisywania informacji, zupełnie jak w podręcznym kalendarzu. To doskonałe miejsce do oryginalnych dekoracji, ale przede wszystkim bardzo mocno eksploatowana powierzchnia, szczególnie, kiedy mówimy o ścianie znajdującej się tuż nad roboczym blatem.

Aby aranżacja przestrzeni nad blatem była prosta i szybka, jeden z producentów, firma Pfleiderer proponuje funkcjonalne rozwiązanie w tym zakresie - ścianki przyblatowe wykonane na bazie płyty P2. Przy ich pomocy stworzymy estetyczną i funkcjonalną aranżację. Rozwiązanie to dedykowane jest każdemu pomieszczeniu, w którym jakość i higiena stawiane są na pierwszym miejscu.

Wybór materiałów dekoracyjnych na ściany jest dziś bardzo duży. Kiedy jednak zaczniemy liczyć koszty oraz oceniać łatwość montażu, okazuje się, że nie wszystkie spełniają nasze wymagania. Płytki ceramiczne wymagają klejenia oraz fugowania, szło pęka i jest ciężkie, a do jego montażu potrzebna jest więcej niż jedna osoba, tapeta nie sprawdzi się w miejscach, które narażone są na silne zabrudzenia, zaś farba jest często zbyt pospolita. W jaki więc sposób wykończyć ściany w gabinecie lub innym miejscu usługowym, tak, aby aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale i ładnie się prezentowała? Rozwiązaniem mogą być ścianki przyblatowe. Wygodne formaty 4.100 x 600 mm, w jakich są dostępne, pozwalają zagospodarować cały element ściany między blatem, a wiszącymi szafkami. Zaletą formatu, jest również niewielka ilość odpadu, jaki uzyskujemy przy użyciu ścianek przyblatowych. 9 mm grubości ścianki sprawia, że jej montaż jest prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy przykleić ją do ściany za pomocą mocnego kleju, aby móc cieszyć się piękną powierzchnią przez długie lata.

Wnętrza komercyjne, tj. gabinety lekarskie i kosmetyczne, ale również przedszkola czy punkty gastronomiczne, to przestrzenie, w których czystość oraz higiena są absolutną podstawą. Wszędzie tam, gdzie przygotowuje się żywność, dochodzi do kontaktu z narzędziami lekarskimi lub gdzie przebywają małe dzieci, blaty i ściany, stanowiące część powierzchni użytkowej, powinny spełniać najwyższe normy czystości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie