REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Showroom Mesmetric powiększył zasoby

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 lis 2018 14:08
Showroom Mesmetric powiększył zasoby
fot. mat. pras.

Właścicielki ekskluzywnego salonu z wyposażeniem wnętrz spełniły swoje wielkie marzenie! Od niedawna w ich showroomie na Burakowskiej w Warszawie możemy podziwiać kolekcje włoskiej marki B&B Italia oraz Maxalto. Te kultowe i te najnowsze. Najbardziej ekscytuje zawsze to, co jeszcze nie znane. Przyjrzyjmy się zatem nowościom obu marek.

REKLAMA

Rozległa, zielona łąka, a na niej szklany kubik osadzony na szkielecie stalowej konstrukcji. Na zewnątrz futurystycznej bryły dziwaczne rury, prawdopodobnie wyprowadzone na zewnątrz instalacje. To siedziba włoskiej marki firmy B&B Italia zaprojektowana przez wybitnych architektów - Renzo Piano i Richarda Rogersa. Kiedy budynek pojawił się na początku lat 70. w niewielkiej włoskiej miejscowości Novedrate, wyglądał jak przybysz z obcej planety. Efemeryczna architektura, która szokowała jeszcze przez długie lata mieszkańców, była zwiastunem powstałego kilka lat później paryskiego Centre Pompidou, kolejnego projektu genialnej pary. Co kryje się za tą fasadą, która dziś nie budzi już takich emocji, ale wciąż wygląda bardzo nowocześnie? Zajrzyjmy do środka.

Włoska manufaktura meblowa B&B Italia. Ma już ponad 50 lat, a na rodzące się trendy reaguje wciąż z młodzieńczą zapalczywością. Mało tego. Ta luksusowa marka te trendy przewiduje, i jak mało która potrafi łączyć wyjątkową kreatywność z innowacją i wielkim potencjałem przemysłowym. Przemyślane prognozowanie nadchodzących tendencji i ekspercka reakcja na ewolucję gustu i potrzeby konkretnego człowieka powodują, że niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów na całym świecie, dostarczając co roku coraz bardziej wysmakowanych estetycznie kolekcji współczesnego wyposażenia wnętrz. Ich jakość stanowi imponujący rozdział w historii  nie tylko włoskiego, ale i światowego designu. 

Ręcznie wykonywane meble, z dbałością o najmniejszy szczegół oraz o jakość materiału, zachwycają ponadczasową elegancją. Piękna kolorystyka, najwyższej jakości materiały, dobry smak, świetne projekty i fachowa wiedza to kod genetyczny marki, który odróżnia ją od innych. Tę główną pozycję na międzynarodowej scenie projektowania mebli B&B Italia zawdzięcza nieżyjącemu już twórcy Piero Ambrogio Busnelliniemu, genialnemu przedsiębiorcy-wizjonerowi. Ale też świetnym projektantom, bo dla B&B Italia tworzą najlepsi z najlepszych: Antonio Citterio (dyrektor kreatywny marki), Patricia Urquiola, Mario Bellini, Naoto Fukasawa, Jeffrey Bernett, Gaetano Pesce.

Nic dziwnego, że Helena Raczyńska i Wioletta Lenczowska, założycielki warszawskiego showroomu Mesmetric, czekały na tę markę cierpliwie i bardzo długo. Portfolio salonów Mesmetric przez prawie 10 lat zdołało zebrać dziesiątki fantastycznych marek, ta jednak jest wyjątkową perełką i spełnieniem marzeń właścicielek. Od niedawna mogą ją, oraz jej wyższą linię Maxalto, oficjalnie reprezentować na polskim rynku.

Na powiększonej niedawno przestrzeni ekspozycyjnej przy Burakowskiej znajdziemy zatem kultowe projekty obu marek, ale zamówimy też najnowsze, prezentowane na ostatnich targach w Mediolanie, Kolonii i Paryżu. Wśród nich chwytająca za oko sofa Eda - Mame zaprojektowana przez Piero Lissoniego, o organicznej linii całkowicie pozbawionej katów prostych. Siedzisko płynnie przechodzące w oparcie zostało uformowane na kształt ziarna soi, lewitującego nad podłogą, wsparte tylko lekko na prostej stalowej konstrukcji. Piękna rzeźbiarska forma mebla będzie mocnym akcentem w każdej przestrzeni. 

Kolejną nową propozycją od B&B Italia jest kolekcja Atoll, projekt Antonio Citterio. Jak we wszystkich pomysłach tego mistrza architektury i designu nie widać tu zbędnego efekciarstwa, jest za to maksimum prostoty, a finał jak zawsze zapiera dech w piersiach. Modułowa sofa w gładkiej skórze w koniakowym kolorze (do wyboru również wersja w tkaninie) to popis najwyższej próby. Tu wszystko dopięte zostało na ostatni guzik: jakość, styl, estetyka i wygoda. Niezwykle elegancki system meblowy został zbudowany na platformach w trzech wymiarach, do których dopasowano podłokietniki i oparcia, tworząc w ten sposób wygodny mebel do relaksu.

Jeszcze innym typem mebla jest fotel Harbor zaprojektowany przez Naoto Fukasawę. To kontynuacja eksperymentów japońskiego projektanta z siedziskami w formie odwróconego, ściętego stożka. Fotel na obrotowej bazie został zaprojektowany w dwóch wersjach: z niskim i wysokim oparciem oraz z poduszką zagłówka. Idealnie pasuje do niego podnóżek z tacą, dzięki której zmienia się on w wygodny, podręczny stolik.

Linię mebli z kolekcji B&B Italia kontynuuje Maxalto. Fotel i puf Caratos perfekcyjnie nawiązuje stylistycznie do sofy Atoll. Być może dlatego, że zaprojektował je ten sam designer, Antonio Citterio. I nie chodzi tylko o piękny kolor skórzanej tapicerki, ale o pewną elegancję i sznyt charakterystyczny dla obu marek. Lekka struktura z aluminium unosi siedzisko z miękką skórzaną poduchą i oparcie uformowane tak, jakby chciało przyjaźnie objąć sylwetkę siedzącego. W kolekcji oprócz fotela znalazły się zgrabne otomany i stoliki kawowe. Wszystkie te meble tworzą przyjemną, komfortową przestrzeń, zachęcającą do miłego spędzania czasu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie