×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Showroom z polskim wzornictwem otworzył podwoje we Wrocławiu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 lut 2022 11:34
  • Aktualizacja: 07 lut 2022 11:58
Showroom z polskim wzornictwem otworzył podwoje we Wrocławiu
Wrocławki showroom Euforma, fot. ZASOBY2

W połowie stycznia nastąpiło otwarcie wrocławskiego salonu Euformy. Projekt salonu stworzyła Marta Koniczuk.

REKLAMA

W połowie stycznia nastąpiło otwarcie wrocławskiego salonu Euformy. Euforma to sieć salonów stworzona w koncepcji multibrandu, dystrybuująca najlepsze wzornictwo polskich producentów. W portfolio marki znajduje się obecnie ponad 80 czołowych polskich marek tworzących meble, oświetlenie i dodatki. Euforma to miejsce dla osób ceniących polskie, dobre wzornictwo, wysoką jakość produktów i partnerską współpracę.

Wrocławski Salon to już piąty, po działających w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Warszawie, punkt, w którym najlepsze polskie marki jednoczą się pod szyldem Euformy. Projekt salonu stworzyła – tak jak w przypadku wcześniejszych lokalizacji – Marta Koniczuk. I tym razem w projekcie został wykorzystany kontekst lokalności, jednak we wrocławskim przypadku inspiracje są unikatowe.

Koncept pomieszczenia oparty jest także na zastosowaniu białych brył tworzących bryłę sufitu oraz strefy wnętrza. Jak mówi o projekcie jego autorka „Projekt wnętrza salonu oparty jest o spotkanie bryły architektonicznej budynku z wrocławskim modernizmem. Kontekst elewacji, który tworzy ramę dla witryny salonu, stał się polem obserwacji rytmów i płaszczyzn. Kompozycja bieli, światła i powietrza to gra form i mas, opowieść o ciężarze i lekkości. Wnętrze gra tutaj jak instrument prezentujący bogatą ofertę salonu”.

Jak w każdym z salonów Euformy, tak i we wrocławskim salonie, znalazła się również strefa wzorników i próbek materiałowych. Ten niezwykle kreatywny obszar został wydzielony przy pomocy białych regałów i ekranów, co pozwala na swobodne rozmowy z architektów z klientami w spokojnej atmosferze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie