×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Silesia Outlet - design, który przyciąga

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 lis 2018 10:14
Silesia Outlet - design, który przyciąga
fot. mat. pras.

– Obok oferty handlowo - usługowej, design ma istotne znaczenie dla decyzji zakupowych konsumentów odwiedzających centra handlowe. Projekt powinien zachęcać do wejścia i przebywania w przestrzeni obiektu, tworząc przyjazną atmosferę dla klientów – mówi Witold Gilewicz, członek zarządu biura architektonicznego IMB Asymetria.

REKLAMA

Powstające w Gliwicach centrum wyprzedażowe Silesia Outlet zostało zaprojektowane przez doświadczone w inwestycjach komercyjnych biuro architektoniczne IMB Asymetria. Centrum będzie nowoczesną przestrzenią handlową z licznymi udogodnieniami dla klientów, a jej znakiem rozpoznawczym będzie motyw szachownicy na elewacji.

– Atrakcyjna forma, niebanalne kolory i efektowna fasada z mocno zaakcentowanymi wejściami do budynku zapraszają do wnętrza Silesia Outlet. Wewnątrz znajdziemy szerokie i przestronne pasaże oraz zrównoważone i dobrze dobrane oświetlenie, które zachęcają do spaceru po pasażu. Gęsto rozmieszczone strefy relaksu wyposażone w wygodne kanapy pozwalają na chwilę wytchnienia w komfortowych warunkach. Zaplanowaliśmy również strefy zabaw dla dzieci, wyłożone miękką i bezpieczną wykładziną, oraz pokoje dla matki z dzieckiem. Elegancki, nie konkurujący z witrynami najemców projekt wnętrza uspokaja. Wszystko to stwarza warunki do dłuższego przebywania w centrum i spokojnych decyzji zakupowych – komentuje Witold Gilewicz.

Centra wyprzedażowe to z reguły parterowe budynki o nieskomplikowanej formie. Poszukiwanie rozwiązań estetycznych w takich obiektach jest swoistym wyzwaniem dla architekta i może prowadzić do ciekawych rezultatów. W przypadku centrum Silesia Outlet silny motyw geometryczny fasad budynku stanowić będzie znak rozpoznawczy centrum, dzięki któremu klienci z łatwością zidentyfikują i zapamiętają obiekt.

 – Projektowanie obiektów handlowych jest zawsze dla architekta dużym wyzwaniem ze względu na różnorodność funkcji i konieczność brania pod uwagę wymogów najemców. Rangę projektu podnosi dobry stosunek Inwestora do jakości przestrzeni publicznych. W Silesia Outlet, zgodnie z zasadami projektowania budynków użyteczności publicznej, zadbaliśmy o udogodnienia dla klientów, rodziców z małymi dziećmi czy osób z niepełnosprawnościami oraz o wyeliminowanie wszelkich barier architektonicznych. Systemy informacji wizualnej będą wkomponowane w pasaż handlowy i ułatwią klientom poruszanie się po obiekcie, a sam budynek będzie stanowił integralną część otoczenia – dodaje Witold Gilewicz, członek zarządu IMB Asymetria.

Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. Budowa Silesia Outlet ruszyła w grudniu 2017 roku. Otwarcie I fazy projektu zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie