Skandynawski koncept pełen dobrego designu. Zobacz efekty pracy polskich i duńskich projektantówPropertydesign.pl - 05-01-2017 12:40


Różne marki, dwóch projektantów, jeden właściciel. Przedstawiamy osiem sklepów MyTiful na terenie Polski, zaprojektowanych przez dwie interesujące pracownie.

Mytiful to skandynawski koncept należący do duńskiej spółki Heiberg-Brodén Holding APS z siedzibą w Kopenhadze. Zajmuje się tworzeniem marek modowych, które za cel stawiają coś więcej, niż tylko sprzedaż ubrań.

Na polskim rynku firma działa od 2015 r., prowadzona przez Marka Cichockiego, pracującego wcześniej dla tak znanych marek jak m.in. Sunset Suits, Solar czy Vox. Mytiful świadczy kompleksowe usługi dla branży retail oraz centrów handlowych. Firma opracowała i prowadzi kilkanaście autorskich konceptów sklepowych (modowych i wnętrzarskich), opartych na asortymencie licznych skandynawskich marek, takich jak Rosemunde, Kaffe, Just Female, Second Female, Broste Copenhagen, Bloomingville, House Doctor, Hubsch, Pre End, Mundo i wiele innych. 

Do tej pory w Polsce powstało osiem punktów firmy Mytiful. Pięć funkcjonuje w Lublinie, a trzy - w Poznaniu. Powierzchnie projektowały dwie firmy: duńska Scan Studio i polska Ego Studio z Poznania.