×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sklep pełen doświadczeń

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 sty 2020 10:31
Sklep pełen doświadczeń
fot. mat. Trilux

W czasach stopniowego odpływu sprzedaży do kanałów online sklepy stacjonarne starają wyróżnić się dostępnością usług dodatkowych i służących poradą ekspertów oraz możliwościami testowania artykułów na miejscu. Wszystkie te elementy udało połączyć się z atrakcyjną aranżacją wnętrza w sklepie Globetrotter w Kolonii.

REKLAMA

W czasach stopniowego odpływu sprzedaży do kanałów online sklepy stacjonarne starają wyróżnić się dostępnością usług dodatkowych i służących poradą ekspertów oraz możliwościami testowania artykułów na miejscu. Wszystkie te elementy udało połączyć się z atrakcyjną aranżacją wnętrza w sklepie Globetrotter w Kolonii.

Globetrotter to marka powstała w 1979 roku jako pierwszy w północnych Niemczech specjalistyczny sklep z artykułami na ekspedycje, trekking, safari i wyprawy survivalowe. Dziś jest jedną z największych w Europie sieci sklepów detalicznych z towarami dla podróżników i miłośników spędzania czasu na wolnym powietrzu. W 16 oddziałach, centrali i centrum logistycznym zatrudnia łącznie około 1100 pracowników. Stawia na kompleksową realizację potrzeb klientów – w tym także na ich edukacje i udzielanie eksperckich porad (dowodem może być wydawany w 400 tys. egzemplarzy kwartalnik „Globetrotter” czy organizowane corocznie „testiwale”). W połączeniu z unikalnym designem sklepów, umożliwiającym łatwe przejrzenie i przetestowania szerokiej oferty, strategia ta sprawia, że mimo popularności handlu e-commerce placówki stacjonarne tętnią życiem i są chętnie odwiedzane – nie tylko przez klientów, ale także ciekawych spektakularnych widoków turystów. Dzięki niedawnej modernizacji oświetlenia w słynącej z niesamowitego wystroju placówce w Kolonii ekspozycja jest jeszcze lepsza, a wrażenia gości jeszcze bardziej pozytywne.

Opis koncepcji i wdrożenia

„Najlepszy sklep outdoorowy, w jakim kiedykolwiek byłem. I to nie tylko ze względu na asortyment. To design sprawia, że wizyta tutaj robi takie wrażenie”. „Warto wpaść popatrzyć, nawet jeśli nie chcesz nic kupić. Nigdy wcześniej nie byłem w sklepie z basenem, a tutaj – ze wszystkich kondygnacji masz widok na umieszczony centralnie zbiornik, w którym można testować sprzęt do wody.” „Jest tam nawet mroźnia z kamerą termiczną, w której można wypróbować, jak w zimowych warunkach sprawdzają się kurtki. Widzieliście gdzie indziej coś takiego?” – to kilka wyimków z wypowiedzi użytkownicy serwisu TripAdvisor. I rzeczywiście sklep został pomyślany tak, żeby wszystko można było wypróbować na miejscu. Praktyczne zastosowanie mają także dekoracyjne na pozór elementy otoczenia. Na brzegu basenu leżą kajaki, które da się w nim od ręki przetestować. Przestrzeń nad zbiornikiem z wodą wykorzystywana jest także podczas organizowanych tu wykładów i prelekcji. Względom funkcjonalnym podporządkowano także niedawną modernizację instalacji oświetleniowej. Oprawy w technologii HIT zastąpiono nowoczesnymi LED-ami dobranymi tak, żeby ich światło najpełniej odpowiadało wizualnym warunkom panującym na łonie natury. Poprawiono przy tym ekspozycję towarów i zwiększono rolę oświetlenia w kierowaniu klientów do poszczególnych stref. – W sklepie Globetrotter w Kolonii zastosowano na dużą skalę rozwiązania oświetlenia akcentującego serii Canilo ze specjalistycznej linii oświetlenia placówek handlowych Grupy Trilux. Zainstalowane w oprawach moduły Brilliant Colour charakteryzujące się wskaźnikiem oddawania barw na poziomie 97 sprawiają, że eksponowane z ich użyciem produkty wyglądają niemal identycznie jak w naturalnym świetle dziennym – mówi Filip Gabryelczyk, menadżer sprzedaży segmentu retail Trilux Polska. – Dzięki nowej instalacji udało się także wyeliminować zbędne cienie i wizualnie wyróżnić preferowane trasy przez sklep – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie