Sklep z butami - paryskie cudo spod kreski Patricii UrquioliPropertyDesign.pl - 17-10-2016 14:24


Eleganckie i ciepłe wnętrze, w którym eksponowane jest wysokiej jakości skórzane obuwie z Włoch, to dzieło uznanej hiszpańskiej projektantki. To już trzeci obiekt stworzony według wymyślonej przez nią koncepcji.

Włoska marka obuwnicza Santoni otworzyła nowy butik w Paryżu. Zlokalizowany przy alei Jerzego V liczący 50 mkw sklep jest pierwszym butikiem tej marki w stolicy Francji. Jego wystrój naśladuje wzornictwo obiektów tej marki w Mediolanie i Nowym Jorku. We wszystkich trzech wypadkach za ich koncepcję odpowiadała uznana architektka - Patricia Urquiola.

Lokal mieści się w typowym budynki w stylu Haussmanna. Wnętrza autorstwa Urquioli są eleganckie, ich styl podkreślają pikowane ściany wykorzystujące tkaninę Kvadrat w pomarańczowych odcieniach, a biały i zielony marmurowy kominek tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę, którą dodatkowo podkreślają fotele, pufy i drewniany i okrągły stół,

Paryski sklep skupia się przede wszystkim na męskim obuwiu oraz skórzanych dodatkach produkowanych we Włoszech przez markę Santoni od 1975 roku.