REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Smyk wraca do domu. Kultowy sklep w historycznej lokalizacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 sty 2018 09:16
fot. mat. prasowe

Zlokalizowany przy ul. Kruczej 50 budynek Cedet, mimo swojej bogatej historii, w najnowszych dziejach Warszawy zapisał się przede wszystkim jako miejsce narodzin i wieloletnia siedziba kultowego Smyka. Tuż przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia, 40 lat od uruchomienia największego magazynu dziecięcego w Polsce przedstawiciele firmy Smyk oraz inwestora - spółki Immobel Poland - podpisali umowę najmu. Tym samym Smyk wraca do swojej pierwotnej siedziby.

REKLAMA

To do wizyty tutaj, od Gwiazdki 1977, swoich rodziców namawiał każdy z najmłodszych mieszkańców stolicy. Do Smyka po wyprawkę dla swoich latorośli przyjeżdżały młode rodziny z całego kraju i to tu wielu z nas po raz pierwszy jeździło ruchomymi schodami. Na przestrzeni swojej 40-letniej działalności Smyk stał się międzynarodową siecią sklepów z zabawkami, działającą oprócz Polski także w Rumunii i na Ukrainie. Obecnie pod swoim szyldem ma ponad 150 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce, a także sklep internetowy. Firma posiada także własne marki produktowe - odzieżową Cool Club i zabawkową – Smiki, które są dostępne także poza Europą.- Krucza 50 to dla Smyka adres wręcz magiczny. To w tej lokalizacji 40 lat temu narodził się Smyk. To w tym historycznym budynku powstało pierwsze biuro nowoczesnej firmy, jaką stał się Smyk w roku 2000. To tutaj otworzyliśmy pierwszą w Polsce Fabrykę Miśków. To w tym sklepie, bazując na jego ofercie, stawialiśmy pierwsze kroki w internecie, jako smyk.com. Bardzo się cieszę, że po kilku latach Smyk znów zawita w budynku przy Kruczej 50 - podkreśla Marek Janeczko, COO, członek zarządu Grupy Smyk.

Po zakończeniu negocjacji umowy najmu, za które ze strony Smyka odpowiadał Paweł Oskędra – Property Director sieci, umowę podpisano w dniu 21 grudnia 2017 roku. Zgodnie z zapisami salon firmy zlokalizowany zostanie w dwupoziomowym lokalu, połączonym wewnętrznymi, ruchomymi schodami oraz windą. Na parterze, z wejściami od ul. Kruczej oraz od Alei Jerozolimskich, zajmie ok. 405 mkw., a na I piętrze blisko 1,1 tys. mkw.

Zbudowany w latach 50-tych XX wieku Centralny Dom Towarowy, od 2015 roku jest rewitalizowany przez Immobel Poland - spółkę córkę lidera belgijskiego rynku nieruchomości - Immobel Group. Zamysłem inwestora było przywrócenie obiektowi jego pierwotnego charakteru - handlowej wizytówki miasta i miejsca spotkań jego mieszkańców.

- Cedet i Smyk to dla wszystkich znających Warszawę dwie nierozerwalnie związane ze sobą marki. Od początku realizacji inwestycji liczyliśmy na to, że ta uwielbiana przez dzieci firma zdecyduje się na powrót do swoich korzeni i po rewitalizacji budynku trafi znów pod nasze strzechy. Nie wyobrażaliśmy sobie innego scenariusza – podkreśla Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland - Przebudowa obiektu była jednak nieunikniona, bo po niestarannej i pospiesznej odbudowie po pożarze w 1975 roku, jego konstrukcja była poważnie naruszona. Teraz w nowej odsłonie i z nowymi funkcjonalnościami budynek powróci na handlową i biurową mapę miasta, a nowy salon Smyka będzie z pewnością wizytówką marki. Ta umowa jest dla nas również potwierdzeniem, że realizując tę inwestycję udało nam się osiągnąć nasz główny cel – zachować niepowtarzalny charakter miejsca nadając mu jednocześnie nowoczesny sznyt – dodaje inwestor.

Prace budowlane prowadzone były w ścisłej współpracy z Biurem Konserwatora Zabytków. Nowy Cedet powstaje z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, a także ekologicznych technologii. Zastosowane przez inwestora rozwiązania, znalazły swoje potwierdzenie w uzyskanym przez obiekt certyfikacie BREEAM na poziomie Excellent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie