Spaces po raz pierwszy w Katowicach. Coworking otwiera drzwi w historycznych murachPropertyDesign.pl - 09-10-2019 13:45


Globalna sieć, oferująca rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, będąca częścią grupy IWG, otwiera swoje biuro w historycznym budynku Matejki 3.

Spaces, globalny koncept wywodzący się z Holandii, oferujący rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, wynajął ponad 3 300 mkw. powierzchni w historycznym budynku Matejki 3, który przed laty funkcjonował jako siedziba Związku Powstańców Śląskich. Planowanie otwarcie Spaces to przełom 2020 i 2021 roku.

- Katowice są czwartą, po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, lokalizacją w Polsce, w której zdecydowaliśmy się uruchomić koncept Spaces. To największy biurowy hub na Śląsku, mocny ośrodek gospodarczy i usługowy, a tym samym miejsce z potencjałem rozwoju dla elastycznych powierzchni. Ponadto, połączenie zabytkowego budynku o wyjątkowej historii, z dogodną lokalizacją w samym sercu miasta, spełnia wymagania naszej marki, którą charakteryzują oryginalne przestrzenie i centralne położenie. Jesteśmy pewni, że ta nowa lokalizacja, podobnie jak nasze pierwsze biuro w Warszawie, które kilka dni temu otrzymało tytuł Office Superstar - najlepszego biura coworkingowego roku 2019, będzie równie estetyczne i podnoszące komfort pracownika - mówi Rafał Gabteni, Dyrektor Sprzedaży Spaces na Polskę.

Matejki 3 to historyczny budynek biurowy wybudowany w okresie międzywojennym, w stylu funkcjonalizmu, według projektu jednego z czołowych architektów tego okresu - Zbigniewa Rzepeckiego. Budynek wyróżnia nie tylko architektura, ale i doskonała lokalizacja, tuż obok Dworca Głównego i Galerii Katowickiej.  

- Po zakończeniu w przyszłym roku rewitalizacji, Matejki 3 będzie zdecydowanie wyróżniał się na tle konkurencji. Odświeżona fasada przywróci mu dawny blask, a wyremontowane historyczne wnętrza sprawią, że będzie to ciekawa propozycja dla firm poszukujących elastycznych, niebanalnych przestrzeni z charakterem - mówi Joanna Tomala, Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.