REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Społeczeństwo dyktuje trendy. Co okaże się modne w 2018 roku?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 sty 2018 11:23
Społeczeństwo dyktuje trendy. Co okaże się modne w 2018 roku?
fot. mat. prasowe

Dziś coraz bardziej cenimy sobie kompaktowe rozwiązania. Wolimy żyć w mniejszych, lecz dobrze urządzonych wnętrzach. Wiedzę o połączeniach barw i pomysły na sprytne wykorzystanie przestrzeni czerpiemy głównie z internetu. Co okaże się modne w 2018 roku?

REKLAMA

Intensywny fiolet

Instytut Pantone wybrał już Kolor Roku 2018 – jest nim Ultra Violet. To intensywny odcień, mający odzwierciedlać pasję, kreatywność i innowacyjność. Barwa ta może być nieco problematyczna we wnętrzach: jej nadmiar może być drażniący lub przytłaczający. Najkorzystniej będzie postawić na jego niewielkie akcenty w dodatkach lub obiciach mebli, a na ścianach zastosować łagodniejsze, dobrze komponujące się kolory, takie jak biel lub szarość.

Ciemne tony

We wnętrzu zagoszczą ciemne zielenie: szmaragdowa i oliwkowa, a także odcienie bordowego i burgundu. Śmiało wkroczy też intensywna czerwień. Ta ostatnia pozostanie raczej w formie dodatków, co pozwoli przyciągnąć uwagę i dodać wnętrzu charakteru. Wciąż będziemy doceniać stonowaną paletę na ścianach, stawiając na tonacje antracytowe, granatowe lub grafitowe.

Roślinne motywy

Nie odejdziemy też od wzorów: zwłaszcza roślinnych lub florystycznych. Zagoszczą one głównie na obiciach foteli, zasłonach i dekoracjach. We wnętrzach nie zabraknie roślin o dużych liściach. W dodatkach zachowamy umiar. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy wybierać mięsiste tkaniny, takie jak welur czy aksamit.

Domowe biuro

Coraz popularniejsza możliwość pracy w zaciszu własnego domu sprawia, że konieczne jest wygospodarowanie jednego miejsca, które będzie w pełni poświęcone tylko obowiązkom zawodowym. – W domowym biurze powinniśmy sięgać po stonowane odcienie, sprzyjające skupieniu się. Korzystne będą biele, szarości i beże, jak na przykład Szary Canvas, Puszysty Flausz czy Aksamitny Dotyk z palety Dekoral Clean & Color. Barwa nie może nas rozpraszać. W biurze powinna być tłem, na które nie zwracamy uwagi – radzi Aldona Słapa-Nowacka, brand manager marki Dekoral.

Nowa przestrzeń

Nieco zaskakującym trendem na rok 2018 jest dekorowanie sufitu. Ta dotychczas niewykorzystywana i niedoceniana przestrzeń to doskonałe miejsce do eksperymentowania z kolorem i dodania mu charakteru. Warunek jest jeden: pomieszczenie musi być utrzymane w neutralnej tonacji. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny od pożądanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie