×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Spotkanie artystów różnych dziedzin sztuki art_przecięcia

  • Autor: PAP
  • 15 paź 2021 11:37
Spotkanie artystów różnych dziedzin sztuki art_przecięcia
Spotkanie artystów różnych dziedzin sztuki art_przecięcia, fot. shutterstock

Zmarły w tym roku poeta Wiesław Kulikowski będzie patronem spotkania z cyklu art_przecięcia wokół poezji, malarstwa, teatru i muzyki, które odbędzie się w piątek późnym popołudniem w Mielcu. Wydarzenie odbędzie się w ramach ministerialnego projektu Przestrzenie Sztuki.

REKLAMA

Art_przecięcia to cykl spotkań z artystami związanymi z południowo-wschodnią częścią Polski, reprezentującymi różne dziedziny sztuki: poezję, malarstwo, teatr i muzykę. Inicjatorem spotkań art_przecięcia jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

W spotkaniu "Przyszedł do mnie list w środku nocy" wezmą udział czterej poeci: Stanisław Dłuski, Piotr Durak, Jakub Pacześniak, Marek Pękala, dwaj artyści malarze: Rafał Pacześniak i Grzegorz Wnęk, aktorzy rzeszowskiego teatru: Joanna Baran-Marczydło i Michał Chołka.

- Wszyscy z Podkarpacia, w tę ziemię wrośnięci, z tej ziemi wyrastający, czytani i oglądani nie tylko w regionie. Połączeni przyjaźnią, obdarzeni umiejętnością prowadzenia artystycznej korespondencji. Za patrona spotkania obrali Wiesława Kulikowskiego, zmarłego w tym roku poetę, długie lata związanego z Mielcem, znakomitego artystę, który wydał przeszło dwadzieścia książek pełnych "liryki w krystalicznej postaci" - przekazała sekretarz literacka rzeszowskiego teatru Monika Midura.

W czasie spotkania aktorzy rzeszowskiej "Siemaszki" będą recytować poezję bohaterów spotkania, a całość muzycznie zilustruje Piotr Durak.

Projekt art_przecięcia Teatru Siemaszkowej realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków MKDNiS, a realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Program ma na celu powołanie ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, prowadzonych we współpracy ministerstwa, samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni artystycznych oraz sektora prywatnego i opierających się na istniejących instytucjach kultury.

Ma charakter interdyscyplinarny, włączający różne dziedziny działalności artystycznej i promieniujący na cały region.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie