×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stadion Realu Madryt... zbudujesz z klocków LEGO

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 lut 2022 09:16
  • Aktualizacja: 22 lut 2022 09:21
Stadion Realu Madryt... zbudujesz z klocków LEGO
Grupa LEGO składa hołd jednej z najpopularniejszych drużyn piłki nożnej na świecie i prezentuje stadion Santiago Bernabéu – replikę siedziby klubu Real Madryt. fot. mat. prasowe
Stadion Realu Madryt... zbudujesz z klocków LEGO
Stadion Realu Madryt... zbudujesz z klocków LEGO
Stadion Realu Madryt... zbudujesz z klocków LEGO

Firma LEGO przygotowała coś dla miłośników piłki nożnej i architektury, wprowadzając na rynek replikę stadionu Realu Madryt.

REKLAMA

  • Grupa LEGO składa hołd jednej z najpopularniejszych drużyn piłki nożnej na świecie i prezentuje stadion Santiago Bernabéu – replikę siedziby klubu Real Madryt.
  • Interaktywny stadion zawiera wiele wiernie odwzorowanych detali, jak cztery wieże obiektu, bramki czy loża dla zawodników, a nawet tabele wyników, oddających charakter pierwowzoru, które dostrzec można z bliskiej i dalszej perspektywy.

Premiera zestawu LEGO Real Madryt – Stadion Santiago Bernabéu zbiega się ze 120. rocznicą założenia klubu i 75. rocznicą otwarcia kultowego stadionu. Model składa się z ponad 5800 elementów i został zaprojektowany dla drużyny Real Madryt i fanów LEGO jako okaz symbolizujący wielką dumę odczuwaną przez kibiców oglądających mecz na stadionie Santiago Bernabéu.

Przeczytaj także >> Zaglądamy do wnętrz Nine's Roberta Lewandowskiego

Interaktywny stadion zawiera wiele wiernie odwzorowanych detali oddających charakter pierwowzoru, które dostrzec można z bliskiej i dalszej perspektywy. Poprzez takie rozwiązania, jak podnoszony dach czy możliwość rozłożenia modelu na pół, budujący ma wgląd do całej konstrukcji i jej szczegółów – począwszy od boiska ze wzorem trawy, przez kultowe cztery wieże obiektu, po bramki, tunel, lożę dla zawodników, tablicę wyników, banery, naklejki, klatki schodowe oraz oczywiście herb Realu Madryt.

- Real Madryt to jeden z najważniejszych klubów piłki nożnej w historii, dlatego odtworzenie stadionu Santiago Bernabéu z klocków LEGO było dla nas niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowymi czynnikami w tym projekcie stały się autentyczność i odzwierciedlenie skali – tak, aby budujący mogli poczuć atmosferę tego olśniewającego i ogromnego stadionu. To zestaw, który pozwala budującym przenieść uwielbianą siedzibę klubu Real Madryt do własnego domu na długie lata - skomentował Milan Madge projektant Grupy LEGO.

Przeczytaj także >> To tutaj rozegrał się tegoroczny Super Bowl. Poznaj niezwykły obiekt spod kreski HKS Architects

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie