×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stajnia przy Zamku Topacz otwarta. Zobaczcie, jak odnowiono zabytkowe wnętrza

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 gru 2018 13:00
Stajnia przy Zamku Topacz otwarta. Zobaczcie, jak odnowiono zabytkowe wnętrza
fot. G. Gołębiowski
Stajnia przy Zamku Topacz otwarta. Zobaczcie, jak odnowiono zabytkowe wnętrza
Stajnia przy Zamku Topacz otwarta. Zobaczcie, jak odnowiono zabytkowe wnętrza

Hotelowy kompleks Zamku Topacz powiększył się o nowe miejsca noclegowe. Zgodnie z tradycją, nazwa budynku nawiązuje do funkcji, jaką pełnił w przeszłości. Stajnia to siedemnaście nowych pokoi oraz wystrój łączący szacunek do historii z nowoczesnym komfortem.

REKLAMA

Przearanżowanie zabytkowego budynku o prostej, scalonej bryle i dostosowanie go do wymagań współczesnego hotelu stanowiło nie lada wyzwanie. W architekturze obiektu dominują elementy takie, jak odsłonięte drewniane belki oraz ceglane ściany. Zamiast je ukrywać, projektanci postanowili uwydatnić rustykalne piękno Stajni, wykorzystując jego historyczną tkankę jako ważny element wystroju. Kompozycji dopełniają białe ściany, wyglądające na potraktowane wapnem. Współczesnego charakteru dodają wnętrzom stylowe, metalowe wykończenia prostych, drewnianych mebli, oraz nowoczesne oświetlenie. Wykładzina w stylową kratę przypominającą końską derkę dyskretnie przypomina o dawnym przeznaczeniu budynku.

- Dzięki zastosowaniu oszczędnych w formie i barwach elementów wystroju, udało nam się nadać wnętrzom ciepłego, przytulnego klimatu. Styl ten koresponduje zarówno z wyglądem zewnętrznym budynku, jak i z pozostałymi elementami zabytkowego hotelowego kompleksu – mówi architekt Stajni, Krystyna Kądzielska.

- Rozbudowa kompleksu i otwarcie Stajni bardzo nas cieszą. Nie tylko dlatego, że przywracamy kolejnemu budynkowi dawny blask, ale także dlatego, że dzięki nowej przestrzeni będziemy w stanie jeszcze lepiej wychodzić naprzeciw potrzebom naszych gości. To szczególnie ważne w przypadku dużych imprez, których organizacja wymaga zakwaterowania większej liczby osób. Każda z nich zasługuje na gościnność w stylu Zamku Topacz – mówi prezes zarządu i dyrektor generalny kompleksu hotelowego, Andreas Wierus.

Nowy budynek zachwyci gości 17 nowymi pokojami. Otwarcie obiektu odbyło się 3 grudnia 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie