REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Starbucks i McDonald's pracują nad wspólnym, ekologicznym projektem

  • Autor: fpiec.pl
  • 18 lip 2018 13:39
Starbucks i McDonald's pracują nad wspólnym, ekologicznym projektem
fot. mat. pras.

Dwóch gastronomicznych gigantów: sieci Starbucks i McDonald's postanowiło połączyć siły w walce z plastikiem. Celem jest opracowanie do 2021 roku w pełni ekologicznego i odnawialnego kubka na napoje - czytamy na fpiec.pl.

REKLAMA

Celem projektu pod nazwą 'NextGen Cup Challenge' jest opracowanie w ciągu najbliższych 3 lat kubka, który w całości, tj. wraz z pokrywką i słomką będzie nadawał się do pełnego recyclingu.

W projekcie może wziąć udział każdy. Propozycje można będzie zgłaszać od września. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają nagrody pieniężne. Zwycięzcy znajdą się w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym i otrzymają fundusze w wysokości do 1 mln dolarów na wypracowanie modelu, który będzie można zastosować w dużej skali.

Kubki z McDonald’s i Starbucks stanowią 4 proc. z 600 miliardów zużywanych kubków na świecie rocznie, a marki reprezentują dwie z trzech najpopularniejszych sieci spożywczych globu. Kubki obu firm technicznie nadają się do recyklingu ale w rzeczywistości nie udaje się to w pełni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie