×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stary Browar, retro styl. Nowy lokal Costa Coffee

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 kwi 2019 15:37
Stary Browar, retro styl. Nowy lokal Costa Coffee
fot. mat. pras.

Klienci Starego Browaru w Poznaniu mogą już skosztować kawy i innych produktów w nowej kawiarni sieci Costa Coffee. Marka zajęła obszerny lokal o powierzchni ponad 100 mkw. w prestiżowej lokalizacji przy Szachownicy w Pasażu.

REKLAMA

Costa Coffee witamy w Starym Browarze po raz drugi - mówi Renata Gralec, Dyrektor Centrum Stary Browar. Wcześniej, przez ponad 12 lat kawiarnia funkcjonowała w Atrium, na początku jeszcze jako Coffee Heaven. Costa wraca do nas w wielkim stylu: brand wprowadził do Browaru swój najnowszy koncept, który jest nie tylko atrakcyjny wizualnie i zgodny z najnowszymi wnętrzarskimi trendami, ale stawia na pierwszym miejscu wygodę Klientów i najwyższą jakość produktów - zarówno flagowych tradycyjnych kaw, jak i menu lunchowo-deserowego.

W nowej kawiarni zaaranżowano przestronną strefę dla gości z kanapami i klubowymi fotelami inspirowanymi kultowymi modelami z lat 60-tych i 70-tych. Siedziska obite są tkaninami w modnych odcieniach granatu i szarości oraz flagowym kolorze brandu, tzw. “Costa Red”. Wnętrze nowej Costy ocieplają rośliny doniczkowe, boazeria i drewniane dekoracje, inspirowane m.in. latte artem - rysunkami i wzorami z mleka na powierzchni kawy.

Charakterystycznym elementem kawiarni w Starym Browarze jest ledon z napisem “Kubizm, manieryzm, KAWIZM”. Costa Coffee podobne hasła kreuje dla wielu swoich konceptów, nawiązując do lokalnych kontekstów (np. “Miodzio Kawa” w kawiarni przy Miodowej w Warszawie). Artystyczne DNA Starego Browaru zainspirowało słowną zabawę z nazwami kierunków w sztuce i ustanowienie “Kawizmu” hasłem przewodnim nowej lokalizacji Costa Coffee.

Dzięki otwarciu przeszkleń wnętrze Costa Coffee zintegrowane jest z przestrzenią wspólną Centrum, co ułatwia dostęp do baru kawowego oraz widoczność produktów. Część stolików i wygodne fotele ustawiono na Szachownicy, tuż przy głównym ciągu komunikacyjnym na parterze Pasażu. Kawiarnia zlokalizowana jest obok wyjścia do Parku Starego Browaru, który o tej porze roku jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Poznaniaków w centrum miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie