×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stoliczku nakryj się, czyli jak ozdobić wigilijny stół

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 gru 2018 12:01
Stoliczku nakryj się, czyli jak ozdobić wigilijny stół
fot. mat. prasowe

Świąteczny obrus i odświętna zastawa to fundament aranżacji wigilijnego stołu. W zależności od indywidualnych preferencji, możesz zdecydować się na biały, klasyczny obrus ze świątecznym akcentem, bądź skromniejszy bieżnik. A może postawić na coś bardziej oryginalnego?

REKLAMA

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na odpowiednią zastawę. Najlepiej sprawdzi się uniwersalna, biała, ale można wyjść poza tradycyjne kanony. Można urozmaicić stół serwując dania na świątecznych, oryginalnych paterach bądź niestandardowych talerzach, np. w kształcie sowy. Należy pamiętać tylko o zachowaniu spójności. Wisienką na przysłowiowym torcie są elegancko poskładane serwetki, które kładziemy  po prawej stronie talerza.

Ozdoby i dekoracje w roli głównej

Na stole, oprócz potraw, warto postawić świąteczne figurki dekoracyjne. Należy wziąć pod uwagę, że ozdoby zajmą trochę miejsca, ale mimo to, nie powinniśmy z nich rezygnować. - Przyozdobiony stół wigilijny jest wizytówką. Wszystkie elementy dekoracyjne, zaczynając od obrusu, przez zastawę, na figurkach kończąc, powinny ze sobą współgrać i być spójne. Planując aranżację stołu zacznij od zdefiniowania stylu i kolorystyki, a następnie dobieraj każdy kolejny element tak, aby był z nim zgodny - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata. Aby zapewnić odpowiedni, magiczny klimat towarzyszący Świętom Bożego Narodzenia, warto zwrócić uwagę na odpowiednie światło. Bardzo przydatne mogą być dekoracje z lampkami LED, ale równie dobrze sprawdzą się też klasyczne świece wyeksponowane dzięki efektownym świecznikom.

Boże Narodzenie to magiczny czas, który zasługuje na wyjątkową oprawę. Chociaż w Świętach najważniejsza jest bliskość i czas spędzony z rodziną, to takie elementy jak odpowiednie przygotowanie stołu, przy którym zasiądą wszyscy goście, jest również ważnym aspektem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie