×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stolik kawowy niczym małe dzieło sztuki. To projekt Zaha Hadid Design

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 maj 2018 09:03
  • Aktualizacja: 08 maj 2018 09:04
Stolik kawowy niczym małe dzieło sztuki. To projekt Zaha Hadid Design
Odchodząc od charakterystycznej "kaligrafii" Hadid, Volta definiuje się jednym dynamicznym gestem, fot. Jacopo Spilimbergo

W ostatnich latach współpraca włoskiej marki Citco z Zaha Hadid Design zaowocowała niezwykłymi projektami. Co wyróżnia projekty? Na pewno kreatywne podejście, ekspresja w formie, inspiracje ze świata natury i zaawansowana technologia.

REKLAMA

Włoska marka Citco kontynuuje współpracę z Zaha Hadid Design. W tym roku, podczas targów w Mediolanie zaprezentowano efekt tej ciekawej kooperacji, czyli kolejne niezwykłe projekty: ławę Volta i stolik kawowy Malea.

Odchodząc od charakterystycznej "kaligrafii" Hadid, Volta definiuje się jednym dynamicznym gestem. Ława ma kształt ściśle splecionej pętli, którą wyróżniają miękkie, płynne linie, gładka powierzchnia i łagodne przejścia. Przy czym ława jest wyjątkowa stabilna. Niepowtarzalnie wyrzeźbiona z jednego bloku granitu, Volta łączy wszystko, co najlepsze z designu spod kreski Hadid z wykwintnym kunsztem Citco.

Stół kawowy Malea czerpie wprost z natury. Formą nawiązuję do charakterystycznego kształtu muszli. Dwa elementy wyryte z bloku onyksu łączą się ze sobą, widać tu dynamizm, ale przy zachowaniu spójnej formę. W projekcie postawiono również na przezroczysty akryl, który nadaje "głębokości", podczas gdy lity kamień zapewnia stabilność w projekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie