REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Studenci zaprojektowali samowystarczalny kamper na energię słoneczną

  • Autor: PAP
  • 20 wrz 2021 09:37
Studenci zaprojektowali samowystarczalny kamper na energię słoneczną
Studenci z politechniki w Eindhoven na południu Holandii opracowali elektryczny kamper, który dzięki panelom słonecznym jest całkowicie samowystarczalny energetycznie, fot. shutterstock

Studenci z politechniki w Eindhoven na południu Holandii opracowali elektryczny kamper, który dzięki panelom słonecznym jest całkowicie samowystarczalny energetycznie.

REKLAMA

Jazda bez konieczności tankowania paliwa ani ładowania baterii? To już nie marzenia, ale rzeczywistość. Efektem dwuletniej pracy studentów politechniki w Eindhoven jest całkowicie samowystarczalny energetycznie kamper.

Samochód jest zasilany energią z paneli o powierzchni ponad 17 m kw. umieszczonych na dachu. "Dzięki dużej powierzchni paneli słonecznych może wytwarzać własną energię elektryczną i dlatego nie jest zależny od stacji ładowania po drodze" - czytamy w komunikacie uczelni.

Pojazd ma podnoszony dach i oferuje także miejsca do spania. Obecnie studenci planują testowy wyjazd na południe Hiszpanii. Zamierzają nim przejechać 3000 km bez konieczności ładowania baterii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie