REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Studentka ASP zaprojektowała stroje dla hotelu w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 paź 2017 11:38
Studentka ASP zaprojektowała stroje dla hotelu w Łodzi
Studentka III roku Wydziału Tkaniny i Ubioru zaprojektowała służbowe stroje dla pracowników recepcji Loft Aparts – Apartamenty Hotelowe oraz pracowników kawiarni Cafe Loft. fot. mat. prasowe
Studentka ASP zaprojektowała stroje dla hotelu w Łodzi
Studentka ASP zaprojektowała stroje dla hotelu w Łodzi
Studentka ASP zaprojektowała stroje dla hotelu w Łodzi
Studentka ASP zaprojektowała stroje dla hotelu w Łodzi

Pracownicy hotelu Loft Aparts w loftach u Scheiblera będą mieli unikatowe stroje, które specjalnie dla nich zaprojektowała studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

REKLAMA

Konkurs, który zorganizował Hotel razem z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi wygrała Weronika Fejdasz. Studentka III roku Wydziału Tkaniny i Ubioru zaprojektowała służbowe stroje dla pracowników recepcji Loft Aparts – Apartamenty Hotelowe oraz pracowników kawiarni Cafe Loft. Projektantka inspirowała się polskim XIX-wiecznym ubiorem oraz industrializmem widocznym w architekturze Fabryki Scheiblera.

- Kolorystyka eleganckiego ubioru recepcjonistki jest stonowana, szykowna oraz dopasowana w tonie do logo Loft Aparts. Klasyczny i wizytowy wygląd zawdzięcza stylizacji na dworski strój z epoki świetności adaptowanej na apartamenty fabryki włókiennictwa – wyjaśnia Weronika Fejdasz. - Z kolei odzież jaką będzie nosić barmanka podkreśli nietypowość miejsca przez kolorystykę spójną z wystrojem, współczesną formę i niebanalny krój – dodaje projektantka.

Właśnie to urzekło organizatorów konkursu. – Chcieliśmy zamienić zwykły ubiór naszych pracowników na coś zupełnie wyjątkowego i niebanalnego – podkreśla Anna Sabat z Loft Aparts. - Wybraliśmy ten projekt, bo w subtelny, ale wyszukany sposób nawiązuje do bliskich nam, fabrykanckich tradycji – dodaje inicjator konkursu.

Korzyści są dwustronne. - Tego typu konkursy są dla studentów cennym doświadczeniem, bo pozwalają im sprawdzić swoje umiejętności przy realizacji konkretnych zleceń – przyznaje dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, prof. nadzw., Dziekan Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP.

Kiedy stroje wyjdą spod igły krawca w kawiarni Cafe Loft odbędzie się specjalny pokaz z udziałem pracowników hotelu i przedstawicieli ASP.

Loft Aparts to luksusowe apartamenty hotelowe, które mieszczą się w XIX–wiecznej Fabryce Scheiblera. Monumentalna przędzalnia z rubinowej cegły to jeden z najwspanialszych zabytków Łodzi i serce zabytkowej dzielnicy Księży Młyn. Łódzkie lofty powstały jako pierwsze w Polsce i dały przykład kolejnym tego typu inwestycjom. W fabryce mieści się postindustrialna kawiarnia, w której cyklicznie odbywają się wystawy, warsztaty, pokazy i spotkania w ramach cyklu Art & Education.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie