×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Studio Rygalik z projektem stołu dla marki Miloni. To minimalizm w najczystszej formie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 lip 2022 14:32
Studio Rygalik z projektem stołu dla marki Miloni. To minimalizm w najczystszej formie
Praktyczny i piękny, stół BAO jest demonstracją hasła „mniej znaczy więcej”, fot. mat. pras.

To już druga kolekcja, którą zaprojektował dla polskiej manufaktury Tomek Rygalik ze swoim zespołem. Stół BAO to mariaż ciekawej bryły ze szlachetnym drewnem dębowym.

REKLAMA

„Prostota jest szczytem wyrafinowania” – takie zdanie miał wypowiedzieć jeden z największych geniuszy ludzkości, Leonardo da Vinci. Z całą pewnością mistrz zasłynął przede wszystkim z praktycznych wynalazków. I chyba każdy zgodzi się z tym, że myśl ta jest wciąż  aktualna. Bo najpiękniejsze meble i przedmioty użytkowe, które zostają z nami na dłużej i na które zawsze patrzymy z przyjemnością, to rzeczy genialne w swojej prostocie. Pasją polskiej marki Miloni jest tworzenie dobrze zaprojektowanych i wykonanych mebli. Miloni charakteryzują jasne priorytety: naturalne drewno i najwyższa jakość. Manufaktura działa zgodnie z zasadą, że meble powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć swoim użytkownikom. Z tego powodu proces produkcyjny opracowany jest z dbałością o każdy szczegół, a do tworzenia koncepcji mebli zapraszani są najlepsi projektanci w branży.

Praktyczny i piękny, stół BAO jest demonstracją hasła „mniej znaczy więcej”. Został zaprojektowany w sześciu wariantach kolorystycznych oraz czterech rozmiarach. Doprecyzowany w każdym szczególe, łatwy w użytkowaniu mechanizm pozwala na rozłożenie stołu i uzyskanie kolejnych czterech wielkości. Długość blatu niezwykle łatwo dostosować do spotkań w większym gronie. Studio Rygalik postawiło na niewidoczny system rozkładania. To estetyczne rozwiązanie nie wymaga dzielenia blatu. Odsunięcie go w jedną stronę, odsłania chowaną wkładkę, która wydłuża BAO nawet do 330 cm. Cienki blat nadaje meblowi lekkości. Niska oskrzynia daje najwięcej miejsca na nogi i podłokietniki ze wszystkich stołów rozkładanych, stół posiada też największą wkładkę w stosunku do wielkości stołu nierozłożonego.

Autorem projektu jest Tomek Rygalik - wykładowca, kurator i doktor sztuki, który w 2006 r. założył Studio Rygalik. Poza Miloni, projektuje dla takich firm, jak Moroso, Noti, Comforty, Ghidini, Cappellini, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken i Ikea. Dyrektor kreatywny wiodących marek współpracuje także z wieloma renomowanymi instytucjami kultury. Pełnił funkcję architekta polskiej prezydencji w Radzie UE. Wiele z jego projektów znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Założył markę TRE Product, a od 2016 roku współtworzy społeczność DesignNature i kampus kreatywny w Sobolach. Prowadzone przez niego i Gosię Rygalik Studio Rygalik, reprezentuje i propaguje świadomy sposób myślenia o projektowaniu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie