Sufity akustyczne również w służbie designu. Zobacz najciekawsze realizacjePropertyDesign.pl - 17-08-2020 12:09


Przy projektowaniu z użyciem kolorów nie ma tak naprawdę uniwersalnych rozwiązań. Za to istnieje wiele opcji, spośród których możemy wybierać. Jak to robią profesjonaliści na świecie? Zobacz pełne inspiracji projekty z całego świata, w których architekci zdecydowali się na wykorzystanie kolorowych sufitów akustycznych, aby zrealizować swoje odważne wizje.

Wiedza na temat tego, które kolory najlepiej sprawdzają się w danej przestrzeni, jest kluczem do stworzenia odpowiedniej atmosfery. Użycie bardzo ciemnych barw w małym pomieszczeniu, w którym brakuje naturalnego światła, może wywołać uczucie przytłoczenia lub ciasnoty. Jeśli jednak zastosujemy te same kolory w przestrzeni o podobnych wymiarach, ale z dużą ilością światła, jesteśmy w stanie stworzyć poczucie intymności i przytulności.

Gdy projektujemy biuro-studio, możemy dobrać kolory tak, aby inspirowały do kreatywności już od samego rana. Z drugiej strony, jeśli pracujemy na małej przestrzeni, lepszym rozwiązaniem będzie wybór lżejszego odcienia, który optycznie powiększy dostępną przestrzeń i nada jej wrażenie przestronności.

A co z dużymi pomieszczeniami? W tym przypadku zyskujemy więcej swobody. Dobierając kolory podkreślmy inne elementy wystroju aby sprawi, że wybiją się one na pierwszy plan.

Asymetryczne pomieszczenia można ujednolicić za pomocą odpowiednich rozwiązań sufitowych. Wybór matowego białego sufitu może przynieść dodatkowe korzyści ze względu na jego naturalne właściwości rozpraszania i odbijania światła. Właściwe oświetlenie podkreśla bowiem styl przestrzeni, zmienia jej atmosferę i postrzeganie, wpływając pozytywnie na samopoczucie użytkowników.

Z kolei ciemniejszy kolor sufitu nada przestrzeni odważnej i industrialnej atmosfery. Doskonale nadaje się do stworzenia ekskluzywnego koktajl-baru lub wyjątkowej przestrzeni w restauracji. Czarne płyty doskonale sprawdzą się jako dodatek do tętniącego życiem klubu lub małego teatru, białe okażą się brakującym elementem w relaksującym studiu jogi, a szare — idealnym wykończeniem nowoczesnego miejsca pracy.

Kolory, które dopełnią każdy projekt

Markthal to tętniąca życiem przestrzeń handlowa, w której znajduje się jedno z największych na świecie dzieł sztuki na płótnie — Róg Obfitości autorstwa holenderskiego artysty Arno Coenena. Aby uzupełnić ten nadzwyczajny wystrój, firma MVRDV dążyła do zminimalizowania poziomu ekspresji w innych obszarach rynku. Wybór padł na grafitowe płyty sufitowe Rockfon Mono Acoustic ze względu na ich właściwości akustyczne i nienarzucający się wygląd.

Laureat ważnej nagrody

Szkoła podstawowa Kalvebod Fælled Skole zdobyła nominację do nagrody „Budynek szkolny roku 2018” i zyskała uznanie jako szkoła przyszłości — wyposażona w pomieszczenia wspierające aktywność dzieci, połączone z sufitem akustycznym. Do jego budowy użyto paneli Rockfon Mono Acoustic z uwagi na ich właściwości akustyczne oraz gładką i jednorodną powierzchnię.

Czarny sufit jako uzupełnienie modnego wzornictwa industrialnego

Les 2 Girafes to elegancki i modny hotel z restauracją, usytuowany w jedenastej dzielnicy Paryża. Na jego wystrój składają się twarde powierzchnie, szklane i betonowe ściany oraz podłoga z płytek. Czarne płyty sufitowe Rockfon Mono Acoustic stanowią doskonałe dopełnienie modnego wzornictwa industrialnego, zapewniając przy tym najlepsze możliwe wrażenia klientom hotelu i restauracji.

Biały sufit niczym nieboskłon

W nowoczesnej bibliotece Oodi w Helsinkach zastosowano niezwykły biały sufit, który przyciąga uwagę zwiedzających i miłośników książek z całego świata. Jego istotę stanowią lekkość i matowy kolor, które wzbudzają poczucie swobody i otwartości. W efekcie czytanie książek, spotkania ze znajomymi czy nawet zwyczajny relaks zyskują zupełnie nowy wymiar dzięki wyjątkowemu widokowi i rozproszeniu światła, jakie oferuje ta słynna biblioteka. Sufit akustyczny o powierzchni 4450 mkw. nadaje przestrzeni szczególnej wyrazistości. Do jego budowy zastosowano płyty sufitowe Rockfon Mono Acoustic z uwagi na ich właściwości akustyczne oraz gładką i jednorodną powierzchnię.