Świetlica dla dzieci projektu Renee's Interior DesignPropertydesign.pl - 03-02-2016 15:22


Projekt świetlicy dla dzieci wczesnoszkolnych w wieku 6-10 lat powstał na zlecenie prywatnego inwestora na warszawskim Ursynowie, gdzie świetlice szkół publicznych są przepełnione, a pracujący rodzice szukają alternatywnej opieki dla swoich pociech.

Ideą było stworzenie miejsca przyjaznego dzieciom - przestrzeni gdzie dzieci będą mogły odpoczywać, uczyć się i bawić. Jak wspominają architekci z Renee's Interior Design, celowym zabiegiem było ograniczenie palety kolorystycznej do spokojnych, neutralnych barw, które działają na dzieci uspokajająco.

Materiały, które architekci wybrali były robione na zamówienie. - Meble to naturalna brzoza o jasnym, optymistycznym kolorze - wspomina projektantka Renata Blaźniak-Kuczyńska.

W świetlicy o powierzchni 180 mkw. wydzielono na dwóch poziomach strefy nauki, zabawy i odpoczynku. - Dla aktywnych dzieci jest specjalna sala ze ścianką wspinaczkową, a dla tych szukających relaksu domek do zabawy w chowanego oraz strefa "ciszy" - dodaje Blaźniak-Kuczyńska.