×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Święto Sztuki w warszawskim zoo. Atrakcją: niezwykła artystka, czyli szympansica Lucy

  • Autor: UM Warszawa
  • 22 cze 2018 12:09
Święto Sztuki w warszawskim zoo. Atrakcją: niezwykła artystka, czyli szympansica Lucy
fot. UM Warszawa

Już 24 czerwca, warszawiacy będą mieli szansę poznać niezwykłą artystkę. W godz. 11.00-16.00, na polanie piknikowej Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, odbędzie się Święto Sztuki z szympansicą Lucy. Na gości czeka aukcja obrazów, koncerty, konkursy i warsztaty dla dzieci.

REKLAMA

Czerwcowy weekend w ogrodzie zoologicznym będzie wypełniony sztuką. Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę wylicytować obrazy namalowane przez popularną i utalentowaną szympansicę Lucy. Na licytację trafi osiem jej dzieł. Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na ratowanie goryli i szympansów w Afryce. Akcję poprowadzi Conrado Moreno, bliski przyjaciel warszawskiego zoo. Małpia artystka Lucy od najmłodszych lat wykazywała ogromne zainteresowanie sztuką. Za pomocą pędzla i farb spożywczych tworzy dzieła na płótnie. Do soboty jej prace można podziwiać w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik rodzinny, na którym nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od rana wolontariusze ogrodu zoologicznego będą zdradzali tajemnice goryli i szympansów, oprowadzając po zakamarkach zoo. Do tego uczestnicy będą mogli porównać swoje linie papilarne z szympansimi odciskami palców i wziąć udział w wielu konkursach. Dla fanów literatury zostanie przygotowana strefa premierowego słuchowiska książki „Idziemy do ZOO”. Kreatywną pozycję wydano dzięki ścisłej współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym.

Odwiedzający mogą wejść do zoo z kilku stron, w tym przez nowo wybudowane wejście od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości ul. Brechta, nieopodal przystanków tramwajowych Ratuszowa-ZOO. Widoczne są już tam pierwsze efekty prac na wyremontowanym fragmencie alei głównej. Równa nawierzchnia, nowe elementy małej architektury sprzyjają rodzinnej rekreacji.

Warsztaty plastyczne, moda i muzyka

Podczas pikniku nie zabraknie także warsztatów artystycznych. Dzieci i dorośli będą mogli przelać na płótno swoje wrażenia z wizyty w zoo i wziąć udział w zabawie pod hasłem „Maluj jak Lucy”. Oprócz tego artysta Marek Sułek przeprowadzi zajęcia plastyczne „Strefa Koloru – Ptaki”. Podczas nich pokaże jak tworzyć małe, plastelinowe rzeźby kolorowych ptaków i małp. Wspólnie stworzone prace zostaną później umieszczone na drzewach w różnych miejscach Warszawy. Zoologiczna egzotyka rozprzestrzeni się na miejskie tereny zielone już w lipcu.

Dla wielbicieli mody odbędzie się także specjalny pokaz. Ubrania zdobione malarstwem szympansicy Lucy zostały wykonane przez grafika Cacofonia Milano. Wizerunki małp przeplatających się z maźnięciami małpiej artystki pojawią się na kurtkach-bomberkach, bluzach, koszulkach oraz torbach. Oprócz tego pracownicy warszawskiego zoo przygotowali atrakcję w postaci strefy tworzenia ubrań z krepiny.

W Święto Sztuki z szympansicą Lucy o godz. 15.00, na scenie przy Wilii Żabińskich wystąpi Anna Hamela w repertuarze piosenki francuskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie