REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Szklany design na wrocławskim dworcu

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2017 15:49
Szklany design na wrocławskim dworcu
Fot. pixabay

Szklane rzeźby i instalacje belgijskich artystów - Anny Notebaert oraz Jeroena Heerwegha - można od wtorku zobaczyć na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. To główna wystawa zorganizowana w ramach odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska Europejskiego Festiwalu Szkła.

REKLAMA

Na ekspozycji zatytułowanej "Stories from the North Sea" można zobaczyć kilkadziesiąt pracy Anny Notebaert oraz Jeroena Heerwegha.

- Sztuka Anny Notebaert jest nierozerwalnie związana z morzem. Jej abstrakcyjne obiekty przypominają przedstawicieli podwodnej fauny i flory. Zafascynowana morskim wybrzeżem, poszukuje inspiracji w otaczającej ją przyrodzie - powiedział prof. Kazimierz Pawlak, współorganizator Europejskiego Festiwalu Szkła.

Z kolei w pracach Heerwegha - jak wskazał prof. Pawlak - oprócz czystego szkła i materiałów ceramicznych wykorzystywane są też inne materiały, jak drewno i lina, aby wzmocnić siłę przekazu obiektu. - Heerwegh stara się, by jego prace przyciągnęły uwagę widza. Kiedy oglądamy je z bliska, zauważamy pewne szczegóły, które nie były wcześniej widoczne - dodał profesor.

Ekspozycję "Stories from the North Sea" w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu można oglądać do 5 listopada.

Oprócz wystawy głównej w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła we Wrocławiu odbywa się też kilku mniejszych ekspozycji w galeriach w różnych częściach miasta. To przede wszystkim prezentacje prac polskich artystów szklarzy.

To piąta edycja Europejskiego Festiwalu Szkła. Do tej pory w wystawach głównych pięciu edycji festiwalu wzięło udział 84 artystów z 37 krajów Europy.(PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie