REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Szkło ornamentowe wkracza do wnętrz

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 mar 2018 10:35
Szkło ornamentowe wkracza do wnętrz
Szkło ornamentowe w aranżacji wnętrz. Fot. Saint-Gobain
Szkło ornamentowe wkracza do wnętrz
Szkło ornamentowe wkracza do wnętrz
Szkło ornamentowe wkracza do wnętrz

W jaki sposób wyeksponować nasze ulubione przedmioty w domu, takie jak serwis kawowy, książki, czy pamiątkowe drobiazgi? Najlepiej za szkłem! Meble wyposażone w oryginalne przeszklenie to wyjątkowy element każdego wnętrza.

REKLAMA

W kolekcjach mebli stosowanych jest kilka typów szkła. Dużą popularnością cieszą się tradycyjne szafki ze szkła przezroczystego. Producenci coraz częściej decydują się na śmiałe propozycje, wykorzystując szkło ornamentowe. W zależności od przeznaczenia mebla możemy wybrać mniej lub bardziej przezierne szkło, które zaskakuje mnogością dostępnych wzorów. 

Za szkłem w salonie

Witryny, jakie zwykle stoją w naszym salonie, należą do jednej kolekcji mebli. Jeśli chcemy sprawić, by wnętrze wyglądało na większe, warto zdecydować się na meble, które są niemal całkowicie przeszklone. W nowoczesnych wnętrzach furorę zrobią te ze szkłem ornamentowym delikatnie podświetlonym i łagodnie załamującym promienie. Oświetlenie zamontowane w witrynie może być dodatkowym źródłem przyjemnego, tworzącego klimat światła. Witryny nie tylko upiększają pomieszczenia, ale są także bardzo funkcjonalne. W przeszklonym meblu z oświetleniem można w widocznym miejscu pokazać na przykład zastawę odziedziczoną po babci, kolekcję książek i pamiątek czy przedmioty, którymi zwyczajnie chcemy się pochwalić.

Ornamenty do zadań specjalnych

Szkło zastosowane w kuchni, która wyróżnia się nowoczesnym i designerskim wyglądem, doskonale wygląda w połączeniu z prostymi, surowymi bryłami. Szklane witrynki sprawdzą się także w industrialnych pomieszczeniach. Meble z przeszkleniami w postaci delikatnych wzorów na szkle wpiszą się w charakter wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym i skandynawskim. Nowoczesne szklane regały dobrze komponują się z niewielką przestrzenią kuchni czy jadalni.

Szkło świetnie komponuje się z innymi materiałami, sprawia, że drewno czy metal wygląda znacznie subtelniej. Nadaje im nowoczesnego wyrazu, te z kolei przełamują surowy charakter szkła. Wspomniane cechy pozwalają producentom tworzyć kolekcje niebanalne w wyrazie. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach taflę warto połączyć z gładką, niemal lustrzaną, aluminiową powierzchnią.

Podobał się artykuł? Podziel się!