REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szlachetny gest Ikea

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 sty 2018 11:01
Szlachetny gest Ikea
fot. mat. pras. Ikea

W ramach międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa” Ikea Poznań prowadziła w ostatnich miesiącach 2017 roku wyjątkową, okolicznościową zbiórkę pluszaków. Zostały one przekazane małym pacjentom Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

REKLAMA

„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa kampania społeczna Ikea, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, uczenia się i rozwoju. Jej nieodłącznym elementem jest limitowana kolekcja zabawek Sagoskatt 2017, zaprojektowanych przez dzieci z całego świata, w tegorocznej edycji także przez 9-letniego Huberta z Polski. To nie tylko seria uroczych i rozkosznych pluszaków - służy ona znacznie ważniejszym celom.

W tym roku całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany przez Ikea Retail krajowym organizacjom. Uzupełnieniem kampanii były lokalne akcje organizowane bezpośrednio przez sklepy Ikea w Polsce, polegające na zbiórce zabawek. Klienci w Poznaniu również mieli szansę pomóc potrzebującym dzieciom i pozostawić zakupionego pluszaka w specjalnie przygotowanej do tego celu urnie, w terminie od 5 listopada do 23 grudnia 2017 r. Na początku stycznia przekazano ponad pół tysiąca pluszaków najmłodszym pacjentom przebywającym w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

- Zależało nam przede wszystkim na tym, by umilić dzieciom trudny czas pobytu w placówce medycznej i odwrócić ich uwagę od stresujących zabiegów podczas hospitalizacji. W nowym dla najmłodszych otoczeniu chcielibyśmy podarować im choć namiastkę poczucia bezpieczeństwa i radości. Jesteśmy wdzięczni Klientom naszego sklepu, którzy wykazali się niesamowitą wrażliwością na potrzeby małych pacjentów. Mamy nadzieję, iż pluszowi przyjaciele pomogą dzieciom w szybkim powrocie do zdrowia – mówi Przemysław Juskowiak, Specjalista ds. marketingu w Ikea Poznań.

Warto dodać, iż nie są to pierwsze działania Ikea Poznań mające na celu pomoc dzieciom, których dzieciństwo z różnych przyczyn nie przebiega w książkowy sposób. Od 2010 roku wsparcie otrzymały różne poznańskie placówki, m.in. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, Hospicjum Palium czy też Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Małym pacjentom przekazano pluszaki podarowane przez klientów Ikea w ramach globalnych kampanii społecznych na rzecz dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie