REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sztuka współczesna w handlowym boksie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lis 2018 10:49
Sztuka współczesna w handlowym boksie
fot. mat. pras.

Dwójka polskich artystów wcieliła się w rolę pracowników Chińskiego Centrum Handlowego, nawiązując do wielokulturowości tego miejsca. Pracę „Free Export” można oglądać do 3 listopada w Wólce Kosowskiej, a także w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

REKLAMA

Centrum handlowe w Wólce Kosowskiej to nie tylko miejsce prowadzenia biznesu i robienia zakupów. Każdego dnia tylko do pracy przyjeżdża tu około 30 tys. osób – Polaków, Wietnamczyków, Chińczyków, Turków czy Rosjan. Tysiące ludzi i tysiące fascynujących historii, różnic społecznych  i kulturowych, którym warto się przyjrzeć. Z takiego założenia wyszli Karolina Mełnicka i Stach Szumski, autorzy pracy „Free Export”.

Artyści, którzy regularnie odwiedzają centrum jako klienci, tym razem postanowili wcielić się w rolę jego pracowników. W tym celu przez 10 dni będą prowadzić wielobranżowy punkt wymiany bezgotówkowej w specjalnie zagospodarowanym boksie w Hali 1 Chińskiego Centrum Handlowego. Z pozyskanych opowieści, przedmiotów i usług będą tworzyć kolejne artefakty, by pokazać, jak fascynującym doświadczeniem może być codzienny kontakt z wielokulturowością, z której słynie centrum. Pracę, będącą częścią wystawy „Czekając na kolejne nadejście”, można oglądać na terenie Wólki Kosowskiej (do 3 listopada 2018 r.) lub w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski  w Warszawie za pomocą transmisji online. Dzięki dokumentacji wideo, efekt wystawy-eksperymentu będzie można oglądać w CSW do 27 stycznia 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!