REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sztuka z papieru autorstwa Tomasza Westrycha

  • Autor: PAP
  • 18 sty 2018 11:32
fot. fotolia

Wystawę "Signum Temporis", na której zaprezentowane zostaną rzeźby wykonane z papieru, można będzie oglądać w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroj. Wystawa zaprezentuje dzieła wykonane z papieru autorstwa Tomasza Westrycha, rzeźbiarza oraz nauczyciela akademickiego Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP Marta Nowicka z Działu Promocji i Wydawnictw Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, to pierwsza w tym roku wystawa zorganizowana z okazji obchodów Jubileuszu 50-lecia działalności Muzeum Papiernictwa. Wystawa "Signum Temporis" ("Znak czasu") zaprezentuje dzieła wykonane z papieru autorstwa Tomasza Westrycha, rzeźbiarza oraz nauczyciela akademickiego Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. "Trzon kolekcji stanowią +Eratyki+, czyli rzeźby inspirowane naturą, w tym przypadku kamieniem, który bardzo często przybiera kształt ludzkiej głowy" - powiedziała Nowicka.

"Tematyka prac jest związana z szeroko rozumianym pojęciem inspiracji naturą i kryjącą się za tym pojęciem różnorodnością życia.(…) Charakter tego uroczego, magicznego miejsca zobowiązał mnie jako twórcę do prezentacji prac w sposób odbiegający od utartego wyobrażenia na temat papieru"- powiedział rzeźbiarz.

Wystawie będzie towarzyszyć film prezentujący sposób powstawania prac artysty.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju jest instytucją kultury samorządu województwa dolnośląskiego mieszczącą się w zabytkowym XVII- wiecznym młynie papierniczym. Wciąż czerpany jest tam papier metodą znaną do średniowiecza. W 2011 r. Dusznicki młyn papierniczy uzyskał status pomnika historii, a obecnie trwają starania o wpisanie zabytku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Ekspozycję można zwiedzać do 15 lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie