Sztuka zawitała do łódzkiej galerii handlowejPropertydesign.pl - 18-01-2017 14:14


W Porcie Łódź trwa „Wystawa z tancerkami”. Na ekspozycji spotykają się dwie dziedziny sztuk pięknych: malarstwo i rzeźba, które - jak w tańcu - wzajemnie się uzupełniają. Prezentowane są dzieła artystów z trzech miast: Łodzi, Poznania i Warszawy. Ostatnio zostały one uzupełnione o nowe obrazy Maxa Kreutza.

Centralnym punktem wystawy są trzy rzeźby przedstawiające tancerki autorstwa Joanny Buczek. Na ścianach galerii zawieszone są obrazy tworzone różnymi technikami m.in. batiki Romy Roman czy malarstwo na jedwabiu Bożeny Kuzio. Ciekawym elementem wystawy jest to, że dzieła malarskie są zmieniane co jakiś czas, tak żeby sprawiały wrażenie tanecznego wirowania.

Galeria jest owocem współpracy Portu Łódź z „Project Art”. Do tej pory zorganizowano następujące ekspozycje: „Wystawa malarstwa Iwony Ostrowskiej <Maski>”, „Zbiorowa wystawa malarstwa młodych polskich artystów”, „Zbiorowa wystawa łódzkich artystów ZPAP Oddział Łódź”, „Sztuka dialogu”, „Kolory bez granic” i „Ogród wyobraźni”.

„Project Art” jest inicjatywą artystów - Iwony Ostrowskiej i Arkadiusza Świderskiego, którzy działają na rzecz popularyzacji sztuki. Wspierają oni rozwój wrażliwości odbiorców, otwierają ich na nowe przestrzenie i możliwości. Inspirują i odkrywają pasję ucząc, jak w prosty sposób można odczuwać sztukę.