Tétris z nowym projektem biurowym w Metropoint Office. Jest egzotycznie!PropertyDesign.pl - 29-09-2021 12:06


Na pięciu kondygnacjach budynku Metropoint Office w Warszawie powstało nowe biuro dla firmy farmaceutycznej. Za projekt wykonawczy oraz jego realizację odpowiadała firma Tétris.

Ekspertom Design x Bulid Tétris firma farmaceutyczna powierzyła kompleksowe wykończenie biura – od przygotowania projektu wykonawczego na podstawie space planu przygotowanego przez jej architektów, po prace wykończeniowe. W sumie do zagospodarowania było 4 tys. mkw. powierzchni znajdującej się na 5 piętrach biurowca. Dla 260 pracowników biura przygotowane zostały pomieszczenia typu open space z wyciszającymi przepierzeniami, aneksy kuchenne i jedna duża, przestronna kuchnia sprzyjająca nie tylko spożywaniu posiłków, ale i nieformalnym spotkaniom oraz niewielkie, przeszklone salki konferencyjne. Na uwagę zasługuje wspomniana już duża sala konferencyjna o powierzchni 140 mkw.

- Głównym założeniem projektu sali konferencyjnej była możliwość przekształcenia jej w trzy mniejsze pomieszczenia za pomocą dwóch mobilnych, półautomatycznych ścian. Wykonaliśmy tu sufit podwieszony GK z perforacją firmy Knauf, w którym umieściliśmy liczne instalacje oraz wysuwany elektrycznie ekran projekcyjny. Zamontowanie takiej liczby instalacji w konkretnym układzie wymagało szczególnej koordynacji i ścisłej współpracy architektów i inżynierów budowy odpowiedzialnych za różne obszary - mówi Rafał Niewęgłowski, Project Manager, Tétris.

We wnętrzach projektanci wykorzystali przede wszystkim beton i odcienie szarości, które zostały przełamane drewnem, miękkimi tkaninami obiciowymi, jak również żywymi odcieniami żółci i zieleni. Biuro ożywiają także tapety z motywami nawiązującymi do dżungli. Ciekawym akcentem jest duża, szklana gablota z tropikalną roślinnością umieszczona za ladą recepcyjną. Sama lada również przykuwa wzrok – jest podświetlana i wykonana ze spieku kwarcowego Calacatta Gold. Wygląd recepcji o powierzchni 120 mkw. dopełnia podwieszony sufit z lameli filcowych Hunter Douglas i miękki dywan zgodny z kolorystyką biura.

Realizacja projektu zajęła zespołowi Tétris niecałe sześć miesięcy. Pełen zakres działań obejmował prace budowlane, instalacje (elektryczne, IT, KD, P. POŻ, HVAC, automatyka i BMS), zabudowy meblowe (w tym kuchnia i aneksy kuchenne), dostawy i montaż zabudów ze stali oraz oświetlenie.