Tak opowiada się historię walki o prawa człowiekaPropertyDesign.pl - 12-05-2017 09:33


Centrum praw obywatelskich i praw człowieka w Atlancie to miejsce gdzie w zajmujący i interaktywny sposób opowiada się o historii i aktualnych wyzwaniach ruchów obywatelskich na całym świecie. Za projekt wnętrz odpowiada Rockwell Group.

Center for Civil and Human Rights w Atlancie to miejsce, gdzie opowiada się historię działania ale też aktywizuje amerykański ruch na rzecz obrony praw obywatelskich. Centrum przybliża przeszłe i bieżące wyzwania, przed jakimi staje ruchy obywatelskie na całym świecie.

Za projekt wystawy odpowiada Rockwell Group, która przestrzenie wystawowe stworzyła razem z reżyserem, pisarzem i producentem Georgem C. Wolfe oraz ekspertem i aktywistą od praw człowieka Jill Savitt. The Freelon Group (obecnie należy do Perkins+Will) oraz HOK są architektami obiektu.

Historia walki o prawa obywatelskie i człowieka opowiadana jest całą konstrukcje obiektu: od lobby, przez ikoniczne obrazy i zdjęcia zintegrowane z architekturą obiektu, po galerie. Konstrukcja obiektu pozwala gościom zdecydować, czy zacząć od galerii opowiadających historię walki o prawa obywatelskie, galerii poświęconej współczesnym wyzwaniom związanym z prawami człowieka czy galerii pamiątek z kolekcji Martina Luthera Kinga Jr.

Projektanci wykorzystali różne media i sposoby przekazu - od tradycyjnych grafik, przez projekcie, kioski interaktywne czy stacje grupowych interakcji. Dzięki temu wystawa jest atrakcyjna dla wielu gości.