×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak wygląda główna siedziba Medicover w Polsce po remoncie! Zaglądamy do środka

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • Opublikowano: 16 sie 2022 09:00
  • Zaktualizowano: 16 sie 2022 09:03
Tak wygląda główna siedziba Medicover w Polsce po remoncie! Zaglądamy do środka
Siedziba Medicover w Warszawie po metamorfozie, proj. Colliers Define, fot. mat. Medicover

Główna siedziba Medicover w Polsce przeszła gruntowną metamorfozę. Odmienione wnętrza zachęcają do powrotu do biura przestrzeniami dostosowanymi do różnych form pracy i przytulną aranżacja pełną zieleni.

REKLAMA

  • Główna siedziba Medicover w Polsce przeszła gruntowny remont. 
  • Zajmująca 4 piętra przestrzeń biurowa o powierzchni ok. 6 tys. mkw. przeszła metamorfozę zgodną z koncepcją Activity Based Workplace. 
  • We wnętrzach nie zabrakło ekologicznych rozwiązań zgodnych z hasłem przewodnim nowego biura „Nasz dom – Nasza planeta”.
  • Projekt wnętrz stworzyli projektanci platformy Colliers Define. 

W pierwszej połowie br. główna siedziba Medicover w Polsce przeszła metamorfozę. Zajmujące cztery piętra w budynku Equator II przy Al. Jerozolimskich biuro przeszło gruntowny remont, który trwał w sumie 7 miesięcy i podzielony był na dwa etapy – w każdym prace odbywały się na dwóch piętrach jednocześnie.

– Prace te przypadły na okres, gdy obłożenie biura było mniejsze ze względu na pracę zdalną lub/i hybrydową. Udało się więc wykorzystać czas pandemicznych ograniczeń, by przygotować biuro na powrót większej liczby pracowników. Dostajemy sygnały, że powrót ten wiąże się z przyjemnymi doświadczeniami – relacjonuje Natalia Wojciechowska, Kierownik Działu Administracji Centralnej, Medicover w Polsce.

Te przyjemne doświadczenia kształtuje przestrzeń, której transformację poprzedził etap badawczy i kształtowania strategii środowiska pracy, w którym udział brali konsultanci Colliers Define. W oparciu o nie projektanci platformy Colliers Define stworzyli projekt aranżacji wnętrz, który w życie wcieliła spółka Paszkiewicz Firma Budowlana. 

Activity Based Workplace

Biuro o powierzchni ok. 6 tys. mkw. ukształtowano w oparciu o koncepcję Acitivity Based Workplace.

Pracownicy mogą korzystać w danym momencie z najlepiej dostosowanych do ich aktywności miejsc pracy. fot. mat. Medicover
Pracownicy mogą korzystać w danym momencie z najlepiej dostosowanych do ich aktywności miejsc pracy. fot. mat. Medicover

– Jest to najpopularniejsza współczesna metoda organizacji środowiska pracy, która pozwala pracownikom wykonującym różne czynności korzystać w danym momencie z najlepiej dostosowanych do ich aktywności miejsc pracy. Dzięki temu zwiększa się również efektywność wykorzystania powierzchni – podkreśla Natalia Wojciechowska. 

Zgodnie z zasadami idei Activty Based Workplace, w odmienionym biurze znalazły się zarówno sale do spotkań formalnych, jak i nieformalnych, miejsca do pracy w grupie i pracy cichej. Do dyspozycji pracowników są budki telefoniczne i mniejsze salki, biurka do pracy w systemie open-space, biurka przypisane na stałe oraz hot-deski. Zrelaksować się można w strefie chill-outu, zjeść posiłek w przestronnych kuchniach, wypić kawę w coffee-pointsach.

W przestrzeniach open space zaplanowano przegrody akustyczne oraz ścianki z naturalną roślinnością. fot. mat. Medicover
W przestrzeniach open space zaplanowano przegrody akustyczne oraz ścianki z naturalną roślinnością. fot. mat. Medicover

Ważną rolę w aranżacji przestrzeni i kształtowaniu komfortu pracy są przegrody akustyczne i ścianki z naturalną roślinnością w przestrzeniach typu open-space, dzielące je na mniejsze strefy. Biurka są zawsze oddzielone wizualne i akustycznie od ciągów komunikacyjnych, aby zapewnić warunki dogodne do pracy.

Nasz dom, nasza planeta

Główny motyw aranżacyjny biura wybrali jego pracownicy, którzy wskazali na cztery pory roku i hasło „Nasz dom – Nasza planeta”. W myśl wybranego hasła, projektanci stworzyli aranżację, która nawiązuje do natury poprzez roślinne motywy w zastosowanych grafikach i bogatym zastosowaniu roślinności naturalnej i – zgodnie z szeroko pojmowanym wellbeingiem – sprzyja zarówno pracy, jak i socjalizacji. 

– Oczywiście, spójne z tą przyrodniczą metaforą są liczne rozwiązania ekologiczne, które wykorzystaliśmy podczas przebudowy, jak np. oświetlenie LED, czujniki obecności w toaletach, inteligentne krany, dystrybutory do wody pitnej, stacje do segregacji odpadów, wykładziny utworzone z materiałów z recyklingu czy meble odzyskane z „poprzedniego” biura – wylicza Natalia Wojciechowska.

W projekcie dominują biel, szarości i kolory drewna, podkreślające naturalny, przytulny i bezpretensjonalny charakter przestrzeni. Ożywiają ją akcenty w mocniejszych barwach: czerwone lampy czy granatowe sufity.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie