REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Tak wygląda plakat tegorocznego FPFF

  • Autor: PAP
  • 14 cze 2022 16:34
Tak wygląda plakat tegorocznego FPFF
fot. Shutterstock / Jim Barber

Ilustratorka i projektantka graficzna Ewelina Gąska zaprojektowała plakat tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dominują czerń, złoto i liczba 47.

REKLAMA

  • Organizatorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zaprezentowali plakat 47. edycji festiwalu.
  • Na plakacie, którego autorką jest Ewelina Gąska, na czarnym tle widnieje złota liczba 47. 

Organizatorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych we wtorek w przesłanym komunikacie przedstawili plakat tegorocznego festiwalu. Jego autorką, tak jak w roku ubiegłym, jest ilustratorka i projektantka graficzna Ewelina Gąska.

"Motywem przewodnim plakatu jest liczba 47, która została skonstruowana tak, by sprawiała wrażenie trójwymiarowości oraz nawiązywała do światła reflektorów" - podkreśliła cytowana w komunikacie autorka plakatu, Ewelina Gąska.

Dodała, że od intensywnej złotej barwy plakat przechodzi w czerń. "Użycie przejścia kolorystycznego podbija przestrzenność plakatu. Projekt ma podkreślać rangę imprezy oraz nadać festiwalowi charakterystyczny ton wizualny" - tłumaczyła.

 

Dyrektor artystyczny festiwalu Tomasz Kolankiewicz, cytowany w komunikacie, zaznaczył, że organizatorom festiwalu bardzo zależało, żeby plakat był nowoczesny w formie i dobrze pasował do tego, czego publiczność może spodziewać się w Gdyni - prawdziwego święta polskich filmów, realizowanego z klasą i elegancją. "Festiwal to impreza zasłużona - prawie 50-letnia, ma jednak nadal dużo werwy i mam wrażenie, że po latach pandemii startuje z nową energią. Plakat dumnie zapowiada tegoroczną edycję: patrząc na listę zgłoszonych filmów prawdopodobnie najmocniejszą programowo od lat" - oceniał cytowany w komunikacie.

Ewelina Gąska specjalizuje się w ilustracji i identyfikacji wizualnej. Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Była także jurorką, m.in. 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS "Zwierzę też człowiek" i Young Creatives Cannes. Jej prace można oglądać w polskich i zagranicznych magazynach o designie.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozpocznie się 12 września i potrwa do 17 września br.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie