Takiego konceptu jeszcze nie było w Polsce! Cztery poziomy niezapomnianych doznań w FHouse WarsawPropertyDesign.pl - 02-03-2020 13:04


W czteropoziomowej kamienicy wpisanej do rejestru zabytków, w sąsiedztwie XIX-wiecznych pałacyków ówczesnej arystokracji, w samym sercu Warszawy, przy Foksal 19, powstaje wyjątkowy koncept z rodziny Fashion TV - FHouse Warsaw. Składa się z czterech różnych poziomów: restauracji, klubu, butiku i pokoju VIP, a każdy z nich zabierze gości w niezapomnianą podróż. Koncept powstał według projektu Marco Belotto.

Koncept FHouse Warsaw mieści się pod jednym z najbardziej prestiżowych adresów stolicy –w czteropoziomowej kamienicy, wpisanej do rejestru zabytków, w pobliżu Traktu Królewskiego, w sąsiedztwie XIX-wiecznych pałacyków ówczesnej arystokracji. Od zawsze było to miejsce popularne wśród elit. Jeszcze w XVIII wieku tereny te zajmował prywatny, elegancki ogród rozrywki, w którym można było spacerować w blasku ogni, podziwiać występy akrobatów lub bawić się przy muzyce w wykonaniu orkiestry. Także stąd w 1789 roku Jean-Pierre Blanchard wystartował w pierwszy na ziemiach polskich lot balonem. Gdy aleję parkową przekształcono w ulicę o dzisiejszym kształcie, magnaci i milionerzy kupowali tu apartamenty, a ludzie kultury zbierali się w artystycznych kawiarenkach. Pod numerem 19, w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które jest właścicielem kamienicy, organizowano dobroczynne bale, rauty oraz imprezy kulturalne. Bywało tu wiele znanych i wybitnych osobistości, wśród nich pisarze: Henryk Sienkiewicz i Bolesław Prus.

Założyciele i twórcy FHouse Warsaw pragną przywrócić ulicy Foksal jej dawną świetność. Czy się uda? Dowiemy się już 13 marca br. A teraz odkrywamy tajemnice wszystkich czterech poziomów konceptu!

Poziom 0, czyli Restaurant & Lounge

Miejsce spotkań prywatnych i biznesowych oraz odpoczynku po godzinach pracy. Dla ducha serwuje wyselekcjonowaną muzykę ze światowych wybiegów mody w przyjaznym otoczeniu, zaś dla ciała wyszukane dania i koktajle inspirowane kolekcjami słynnych projektantów. Szef kuchni zaprasza na foodsharing, jakiego nie było w Polsce. Niezwykłe potrawy komponuje na tematycznych talerzach – rybnym, mięsnym, wegetariańskim lub z owocami morza – a goście mogą się nimi dzielić i celebrować wspólnie spędzone chwile. Doświadczeni barmani przygotowali autorskie koktajle w kreatywnej odsłonie. Strefa będzie czynna 7 dni w tygodniu.

Poziom 1:, czyli Cigar Room, Boutique

Miejsce dla koneserów. Oaza relaksu, spokoju i wypoczynku, w której można delektować się starannie wyselekcjonowanymi produktami i oderwać od natłoku bieżących spraw. Najwyższej jakości kubańskie cygara, wykwintne perfumy oraz wysokiej klasy biżuteria, to zaledwie kilka propozycji, czekających na gości, którzy poszukują ciekawych doznań, chwili dla siebie lub czegoś wyjątkowego na prezent.

 Poziom 2: Sala Klubowa, Scena Dinner Show, Main Bar i loże

Estetycznie zaprojektowane wnętrze Sali Klubowej jest przeznaczone na programy artystyczne i zabawę. To tutaj odbywać się będą imprezy z udziałem gwiazd światowych scen klubowych,a także widowiskowe Dinner Shows – kolacje w niezwykłej oprawie artystycznej z udziałem najlepszych tancerzy, wokalistów, muzyków i akrobatów. We wnętrzu dawnej sali balowej mieści się bar, scena, loże VIP oraz multimedialny ekran do kreacji wizualnych.

 Poziom 3: Michel Adam’s Diamond Super VIP

W koncepcie FHouse Warsaw dedykowane miejsce ma założyciel słynnej telewizji o modzie Fashion TV, Michel Adam Lisowski. Od jego imienia nazwano luksusowy pokój, gdzie goście VIP mają do dyspozycji dyskretną obsługę, konsjerża oraz idealne warunki do biznesowego spotkania lub prywatnego posiedzenia z przyjaciółmi.

W całym koncepcie FHouse Warsaw ogromne znaczenie ma wyjątkowa oprawa. Już od progu koncept wita odwiedzających starannym wystrojem z dbałością o każdy detal. Za projekt wnętrz odpowiada Marco Belotto, który od ponad 20 lat kreuje przestrzenie dla wyjątkowych ludzi na światowym poziomie.

- Projekt musi być technicznie doskonały, ale – aby uznać go za kompletny – powinien płynąć z serca, z najwyższą dbałością o detale. Dlatego czuję się odpowiedzialny za koncept nie tylko na etapie jego tworzenia, lecz także przez cały czas realizacji. Muszę być pewny, że obraz, który stworzyłem, został przetłumaczony na rzeczywistość zgodnie z zamierzeniami, i że powstała przestrzeń będzie szczęśliwym miejscem – mówi Marco Belotto.

FHouse Warsaw zostanie uroczyście otwart w dn. 13 i 14 marca br. Rozpocznie się kolacją o godzinie 18.00, a o 22.00 przerodzi się w zabawę i świętowanie do białego rana.