REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Telewizor przyszłości zwijany w... rulon

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sty 2018 15:16
Telewizor przyszłości zwijany w... rulon
fot. mat. prasowe

Podczas trwających właśnie w Las Vegas targów spółka LG Display zaprezentowała swoje najnowsze produkty, w tym pierwszy na świecie 65-calowy panel OLED UHD, który można zwinąć w... rolkę.

REKLAMA

LG Display pokazało panele OLED stosowane w różnych dziedzinach. Chcąc uzmysłowić konsumentom zalety matrycy organicznej, przygotowano ekspozycję, która nie tylko podkreśla jakość obraz, ale także prezentuje bogatą gamę zastosowań oraz możliwości projektowania wyświetlaczy. 

Firma zaprezentowała 65-calowy, elastyczny panel OLED o rozdzielczości UHD, który można zwinąć w rolkę oraz 88-calowy panel organiczny o rozdzielczości 8K. Ponadto, firma pokazała udoskonaloną technologię Crystal Sound OLED, która pozwala na odtwarzanie dźwięku bezpośrednio przez panel.
65-calowy elastyczny wyświetlacz OLED UHD, stanowi idealne odzwierciedlenie zalet technologii matryc organicznych oraz jej nieograniczonego potencjału. Możliwość zrolowania ekranu na czas przerwy w użytkowaniu pozwala na łatwy transport, przechowywanie, a tym samym lepsze wykorzystanie przestrzeni. Dzięki poręczności, zwijany wyświetlacz LG zapewnia jasny obraz o dużej rozdzielczości w dowolnej chwili i praktycznie w każdym miejscu.

Inżynierowie LG pracują także nad rozbudową możliwości matryc IPS z nano cząstkami, które zapewniają wierniejsze odwzorowanie barw oraz udoskonaleniem technologii U-IPS, która pozwala na zwiększenie transmitancji i ograniczenie odbić światła od powierzchni panelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie