REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Terminal Kultur z wystawą Teatru WARSawy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 gru 2022 10:00
Terminal Kultur z wystawą Teatru WARSawy
Początek końca, Marta Krupa, fot. mat. pras.
Terminal Kultur z wystawą Teatru WARSawy
Terminal Kultur z wystawą Teatru WARSawy

W warszawskim Terminalu Kultury startuje zbiorowa wystawa trzech młodych artystek, których wspólnym mianownikiem jest linearność. Koncentruje się na pracach młodego, dopiero wchodzącego w artystyczną dorosłość pokolenia.

REKLAMA

Od 14 grudnia w warszawskim Terminalu Kultury przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 będzie można odwiedzić wystawę "Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z linii". Przedstawione zostaną bardzo osobiste prace trzech artystek: Agnieszki Zawadzkiej, Marty Krupy i Zuzanny Bańkowskiej, skłaniające do pogłębionej refleksji nad rzeczywistością.

Agnieszka Zawadzka "Co mnie ukształtowało?"

Screeny z pamięci, czyli wspomnienia mające szczególny wpływ na to kim jesteśmy. Prace wykonane węglem i uzupełnione przez zdjęcia analogowe, będące naturalną kontynuacją tematu i kolejnym rozdziałem, który zaczyna się w miejscu, gdzie domykamy poprzedni.

Marta Krupa "Przetrawienia"

Zbiór prac powstałych w okresie wielu trudnych przemian, podczas wkroczenia w wielkomiejski zgiełk - w świat pełen bodźców, hałasu, świateł, dźwięku i kolorów. Wszystko w cieniu pandemii i zdystansowania społecznego. Twórczość stała się remedium wobec szarej, post-pandemicznej rzeczywistości. Przetrawione emocje zostały w formie - detalicznej, urozmaiconej, często wielokrotnie przetworzonej... „przetrawionej”.

Zuzanna Bańkowska "Cały świat składa się z linii"

Linearność świata jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Prace odzwierciedlają poszukiwanie jej w elementach życia i sztuki. Powstały dwie prace malarskie bazujące na barwach, które obrazują żywioły natury - ogień oraz wodę i wiatr. Cykl grafik ukazuje przenikanie się świata ludzkiego z innymi materiami. Cykl szkiców z węgla oraz praca „Trzy kolory” odzwierciedlają linearność krajobrazu.

Wystawa powstała w ramach projektu Społecznej Sceny Debiutów, realizowanego przez Teatr WARSawy, będącego unikalną przestrzenią do tworzenia w różnych obszarach sztuk wizualnych oraz szansą dla młodych artystów, aby zaprezentowali swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Każdy debiut stanowi swoistą wizytówkę młodego twórcy wychodzącego spod skrzydeł uczelni artystycznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie