REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Tibor Reich - śmiały innowator i genialny designer. Dziś jego projekty zyskały nowe życie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lis 2017 12:38

Tibor Reich, pionier wzornictwa tekstylnego i twórca firmy Tibor, był człowiekiem wyprzedzającym swoją epokę. Jego niesamowite wzory pochodzą z lat 50., ale równie dobrze mogłyby powstać wczoraj. Dziś frapujące pomysły słynnego projektanta ożywają dzięki nowoczesnej technologii druku cyfrowego. O tym, jakim człowiekiem był wielki Tibor Reich opowiada jego wnuk.

REKLAMA

Tibor Reich ma na swoim koncie naprawdę wyjątkowe projekty. Zaprojektował tkaniny dla młodej Królowej Elżbiety II, elementy wystroju Festiwalu Brytyjskiego, a później samolotu Concorde i statku pasażerskiego QEII. Był ceniony za głębokie sploty "Deep Texture", powszechnie przyjęte przez wiodących producentów mebli, takich jak G-Plan i Ercol, ale doskonale radził sobie również z tkaninami z nadrukiem, wśród których szczególnym uznaniem cieszy się linia Fotexur.

Dziś frapujące pomysły słynnego projektanta ożywają dzięki nowoczesnej technologii druku cyfrowego. Projektując nową kolekcję Flotex, firma Forbo Flooring Systems nawiązała współpracę z legendarnym brytyjskim biurem projektowym Tibor. Większość wzorów wybranych przez Forbo Flooring Systems pochodzi z przełomowej kolekcji Tibora Fotexur.

- Wydaje mi się, że zawsze szukał nowych rozwiązań, więc kiedy skontaktowali się z nami ludzie z Forbo z prośbą o zaprojektowanie serii Flotex, wiedzieliśmy, że Tibor zainteresowałby się tą nową nową cyfrową techniką. W pewnym sensie tchnęła ona nowe życie w tradycyjne wzory. Powiedziałbym, że połączenie Flotex Flooring z wzorami Fotexur stanowi doskonały przykład tego, jak forma dopasowuje się do funkcji, dzięki czemu do współczesnych przestrzeni publicznych trafiają innowacyjne wykładziny podłogowe - opowiada wnuk Tibora Reich'a.

Jakim był człowiekiem genialny Tibor Reich? Zobacz film, w którym swoimi wspomnieniami dzieli się wnuk Reich'a.

 

 Przeczytaj więcej: O niezwykłej wykładzinie Flotex Tibor

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie