×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To już jest koniec. Designerski serwis DaWanda znika z Polski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 lip 2018 09:11
fot. pixabay.com

Założona w 2006 roku DaWanda po blisko 12 latach aktywności, w tym 6 latach w Polsce, zdecydowała o zaprzestaniu działalności. Jest to wspólna decyzja zarządu DaWandy oraz jej udziałowców.

REKLAMA

- To nie była łatwa decyzja - włożyliśmy wiele serca i wysiłku w tworzenie naszej platformy - mówi Claudia Helming, założycielka i dyrektor zarządzająca DaWandy. Wspólnie z naszą społecznością sprawiliśmy, że idea Zrób-To-Sam oraz przedmioty wykonane ręcznie stały się odrębną kategorią w e-commerce. Jesteśmy z tego niezwykle dumni! Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że dalszy rozwój w branży oparty jedynie o własne zasoby nie jest możliwy. Postanowiliśmy podjąć już teraz decyzję, dzięki której współpracujący z nami twórcy będą w stanie rozwijać swój biznes i w dalszym ciągu zarabiać na swojej pasji - dodaje.

Po przeanalizowaniu dostępnych opcji, DaWanda zdecydowała o zawiązaniu porozumienia z Etsy, dzięki czemu klienci i projektanci platformy znajdą dla siebie nowy dom. Firmy wspólnie stworzyły narzędzie, które umożliwi sprzedawcom DaWandy sprawne i bezpłatne przeniesienie ich butików, asortymentu oraz ocen na Etsy.

- Dzielimy wspólną wizję, te same wartości i cele - przekonuje Claudia Helming. DaWanda i Etsy wspierają pełnych pasji twórców i profesjonalnych designerów oferujących swoje wyjątkowe przedmioty, proponując klientom alternatywę wobec masowo tworzonych produktów. Dzięki temu porozumieniu, otwieramy naszym twórcom drzwi do sprzedaży na całym świecie - dodaje.

Blisko 35 milionów klientów Etsy stanowi dużą i globalną bazę dla twórców współpracujących z DaWandą.

- Z podziwem patrzymy na pracę wykonaną przez zespół DaWandy w promowaniu kreatywności i wyjątkowych przedmiotów. Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać stworzoną przez nich społeczność na naszej globalnej platformie. Cieszymy się na myśl o jeszcze większej liczbie wyjątkowych produktów z Polski, które będziemy mogli zaoferować naszym klientom na całym świecie. Poza wysiłkami włożonymi w umożliwienie łatwej i intuicyjnej migracji dla użytkowników DaWandy, zdecydowaliśmy o przygotowaniu polskiej wersji językowej platformy, by umożliwiać rozwój kreatywnym przedsiębiorcom i oferować wyjątkowe i angażujące doświadczenie dla naszych klientów - komentuje  Linda Findley Kozlowski, dyrektor operacyjna Etsy.

Do końca sierpnia możliwe będzie zawieranie transakcji na platformie DaWanda. Po zakończeniu działalności, użytkownicy DaWandy będą przekierowywani na Etsy.

Pracownicy i partnerzy DaWandy zostali poinformowani o zamknięciu firmy, co jest efektem zakończenia działalności platformy. Pracownicy otrzymali wypowiedzenia, a większość z nich opuściła już firmę. Zespół obsługi klienta będzie dostępny dla klientów i sprzedawców DaWandy aż do końca sierpnia 2018 r.

W nadchodzących tygodniach obie firmy będą ze sobą współpracować, aby zapewnić sprzedawcom najlepszy możliwy start na globalnej platformie Etsy, a społeczność DaWandy znajdzie nowy dom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie