×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

TOP: Design z Ukrainy. Oto najpopularniejsi twórcy ze wschodu, których warto wspierać!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 mar 2022 10:18
TOP: Design z Ukrainy. Oto najpopularniejsi twórcy ze wschodu, których warto wspierać!
TOP: Design z Ukrainy. Oto najpopularniejsi twórcy ze wschodu, których warto wspierać!

Ukraiński design to przykład przemyślanego, funkcjonalnego ale i pełnego wyobraźni rzemiosła. Aby wesprzeć i promować twórczość naszych sąsiadów ze wschodu, stworzyliśmy zestawienie najpopularniejszych pracowni produktowych z Ukrainy.

REKLAMA

FAINA

Faina to brand projektowy stworzony w 2014 r. przez Victorię Yakushę - architektkę z własnym biurem projektowym Yakusha Design. Meble tej marki cechują się nie tylko czystym minimalizmem, ale i zaskakującymi formami.

Zinovatnaya

Artystka i projektantka przemysłowa Daria Zinovatnaya tworzy dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku, wnętrza i koncepcje architektoniczne, łącząc odważne kolory i geometryczne kształty. W swoich pracach artystka silnie czerpie ze sztuki połowy XX wieku. 

Inna Zimina

Inna Zimina to autorska pracownia projektowa zajmująca się tworzeniem mebli i oświetlenia. Na co dzień pracuje w Kijowie.

Sokolova

Urodzina w 1984 r. projektantka Kateryna Sokolova jest współzałożycielką marki NOOM oraz studia Sokolova. Marka działa w wielu dziedzinach: zajmuje się projektowaniem mebli, oświetlenia czy elektroniki. 

Pavel Vetrov Studio

Pavel Vetrov urodził się w 1987 r. i jest założycielem autorskiej pracowni Pavel Vetrov Studio, gdzie zajmuje się projektowaniem mebli i wnętrz. Wśród ponad 70 nagród w dziedzinie designu, które zebrał w swojej karierze, znalazły się Red Dot Award, German Design Award czy Good Design Award.

Ryntovt

Ryntovt to pracownia projektowa z Charkowa, której główną ideą jest zrównoważony design. Tworzy meble z naturalnych materiałów, które charakteryzuje surowość i prostota.

Sergey Makhno

Pracownia Makhno założona w 2003 r. przez Sergeya Makhno tworzy projekty, w której przeplata się ukraińska tradycja, światowe trendy i japońska filozofia wabi-sabi. Studio zajmuje się architekturą kubaturową, architekturą wnętrz oraz meblarstwem, ceramiką i projektowaniem przedmiotów dekoracyjnych.

+kouple

+kouple to marka założona przez męża i żonę: Dana i Katerynę Vakhrameyevów w 2014 r. w Kijowie. Zajmuje się głównie projektowaniem oświetlenia, mebli, a czasem także wnętrz. Jej znakiem rozpoznawczym jest prostota i powściągliwość.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie