×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

TOP designerskich restauracji w Gdyni

  • Autor: oprac. Anna Liszka
  • 01 lip 2022 09:02
  • Aktualizacja: 02 lip 2022 15:09
TOP designerskich restauracji w Gdyni
POP in - Diner & Bar w Gdyni. Proj. Sikora Wnętrza, fot. Tom Kurek, Pasta Miasta, Gdynia, ul. Świętojańska 46, projekt: Paulina Kisiel ze studioturbo, fot. foto&mohito, Restauracja Serio w Gdyni, fot. Tomirri Photography

Pod koniec czerwca prawie wszyscy ruszyli do Gdyni, na Open’er Festival 2022. W przerwie od dobrej muzyki warto też dobrze zjeść. Oto siedem designerskich restauracji w Gdyni, gdzie smaczna kuchnia idzie w parze z dobrym designem.

REKLAMA

  • 29 czerwca 2022 r., rozpoczął się Open’er Festival w Gdyni, który trwa do 2 lipca.
  • W przerwie od dobrej muzyki warto też dobrze zjeść.
  • Przygotowaliśmy zestawienie designerskich restauracji w Gdyni, bo jak wiemy dobrze zaprojektowane wnętrze poprawia apetyt.

POP in Diner &Bar, Gdynia, ul. Władysława IV 37

projekt: Sikora Wnętrza

POP in Diner &Bar to miejsce w centrum Gdyni, które powstało na ul. Władysława IV w sąsiedztwie słynnego baru mlecznego "Słoneczny". Tu przestrzeń kreuje dowcip i zabawa konwencją typowego stylu industrialnego. Nie dziwi więc zbudowana wspólnie przez ekipę pracowni Sikora Wnętrza ze znajomymi inwestora ściana z 24 tys. klocków Lego czy wspólnie wykonana kompozycja "Pollock" na posadzce.

POP in - Diner & Bar w Gdyni. Proj. Sikora Wnętrza. Fot. Tom Kurek
POP in - Diner & Bar w Gdyni. Proj. Sikora Wnętrza. Fot. Tom Kurek

Szefem kuchni został Robert Kowalczyk - prawdziwy pasjonat i profesjonalista, który potrafi się bawić smakiem amerykańskiej kuchni łącząc ją z lokalnymi akcentami. W restauracji POP IN Diner&Bar można więc liczyć na szeroki wybór śniadań, klasyki kuchni amerykańskiej aż po autorskie lunche. To też dobre miejsce na before, gdyż wybór whisky i ciekawych alkoholi jest naprawdę duży.

Pasta Miasta, Gdynia, ul. Świętojańska 46

projekt: Paulina Kisiel ze studioturbo

Paulina Kisiel ze studioturbo stworzyła miejsce, w którym chce się przebywać. To chyba największy komplement dla restauracji. Pasta Miasta to miejska oranżeria położona w samym sercu Gdyni, przy ulicy Świętojańskiej.

Restauracja została zaprojektowane tak, by z każdej jej części można było zobaczyć jak powstają główne pozycje karty dań – makarony. Wszystkie pasty wytwarzane są na miejscu a do ich wyrobu używana jest między innymi specjalna mąka z pszenicy durum. Każdy kształt to osobny przepis, wszystko można zobaczyć na własne oczy w otwartej kuchni.

Pasta Miasta, Gdynia, ul. Świętojańska 46, projekt: Paulina Kisiel ze studioturbo, Fot. foto&mohito
Pasta Miasta, Gdynia, ul. Świętojańska 46, projekt: Paulina Kisiel ze studioturbo, Fot. foto&mohito

Główna sala restauracji Pasta Miasta została wykonana z niezwykłą dbałością o detale wprost nawiązujące do stylistyki włoskich knajp i restauracji. Znaleźć można tu typowe zdobione żeliwne nogi stołów czy frezowania. W części jadalnianej uwagę przyciągają podwieszone pod sufitem kosze wypełnione misami tonącymi w zieleni. Dzięki obecności roślin zdyscyplinowane wnętrze lokalu nabiera miękkości.

Napięcie pomiędzy klasycznym włoskim stylem i surowością szklanej witryny, metalowych wzmocnień ścian i podciągów zanika dzięki zastosowaniu naturalnego bukowego drewna jako wykończenia krzeseł i blatów. Delikatne szklane lampy dopełniają wnętrze tworząc niepowtarzalny klimat miejskiej oranżerii.

Restauracja Serio, Gdynia, ul. 3 Maja 21

projekt: Maciej Ryniewicz

Restauracja Serio mieści się w samym centrum Gdyni. Serio, czyli od serca, bo w projekt wnętrza i serwowane dania włożono mnóstwo pracy. Sama lokalizacja jest też wyjątkowa, bo nowy lokal znajduje się w modernistycznej kamienicy z lat 30. XX wieku.

Restauracja Serio w Gdyni, fot. Tomirri Photography
Restauracja Serio w Gdyni, fot. Tomirri Photography

Wnętrze jest otwarte i przestronne. Duże przeszklenia zachęcają przechodniów do wejścia i umożliwiają gościom obserwacje tętniącej życiem ulicy.

Architekt Maciej Ryniewicz postawił na naturalne i surowe w formie materiały. Dużo jest kamienia, drewna i stali. Każdy detal ma znaczenie, zachwyca wzornictwo lamp i drewniane stoły. Uwagę przykuwa opalony drewnem piec w kolorze musztardowym, którego design czaruje od samego wejścia.

Restauracja Czerwony Piec, Gdynia, ul. Starowiejska 40C

projekt: Pauliny Kisiel

Dwupoziomowy lokal Czerwony Piec w pawilonie handlowym zlokalizowany jest w centrum Gdyni przy ul. Starowiejskiej.

Restauracja Czerwony Piec to projekt Pauliny Kisiel,  fot. Bartek Modelski
Restauracja Czerwony Piec to projekt Pauliny Kisiel, fot. Bartek Modelski

Dzięki zastosowaniu jasnych barw we wnętrzu, a także drewnianych blatów z pozoru surowe wnętrze wykończone cegłami i pustakami jest bardzo przystępne dla użytkownika. Lokal zaprojektowany był z myślą o szybkiej obsłudze, dlatego dolny poziom dopełnia wysoki stół barowy umieszczony w witrynie. Górna część to bardziej intymna przestrzeń z wygodną strefą z fotelami i większymi stołami do spotkań.

MORA bistro, Gdynia, ul. Starowiejska 44/46

projekt: Mateusz Koya

MORA to nowy format miejskiego bistro. Nazwa lokalu nawiązuje do efektu optycznego mory. W Mora Bisto to metal stanowi jeden z głównych elementów dekoracyjnych, podkreślających industrialny charakter wnętrza.

 

Restauracja Crudo, Gdynia, ul. Świętojańska 43

projekt: Maciej Ryniewicz

Crudow języku hiszpańskim oznacza surowy. Odzwierciedleniem nazwy jest wnętrze restauracji - nieformalne z charakterystycznym sznytem.

To restauracja oparta na świeżych produktach i nowoczesnych technikach kulinarnych. Drewniane elementy przeplatane roślinnością, tworzą unikalny klimat.

Restauracja Luis Mexicantina, Gdynia, ul. 3 Maja 21 

projekt: Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski

Design meksykańskiej restauracji Luis Mexicantina doceniany jest w konkursach. Za projektem stoi zdolny team: Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski. W tym wnętrzu zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół.

Restauracja mieści się w modernistycznym budynku. Wnętrze to ukłon w stronę meksykańskiego przedstawiciela tego stylu architektonicznego – Luisa Barragána.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie