×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Totutam – wystartowała nowa marka stref zabaw dla dzieci

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 gru 2018 10:29
Totutam – wystartowała nowa marka stref zabaw dla dzieci
fot. mat. pras. Totutam

Izabela Bołoz, projektantka z międzynarodowym doświadczeniem powołała do życia nową markę, specjalizującą się w projektowaniu i realizacji dedykowanych, dziecięcych stref zabaw. Stworzona przez nią firma totutam odpowiada na zapotrzebowanie rynku na wyróżniające się, niesztampowe projekty dla dzieci do przestrzeni publicznych.

REKLAMA

Marka totutam zrodziła się z miłości do designu, dobrze zaprojektowanych przestrzeni i fascynacji spontaniczną, niczym nieograniczoną zabawą. Jej projekty to starannie przemyślane koncepcje, uwzględniające kontekst miejsca, do którego są przeznaczone, i oferujące rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Świetny design, ciepłe kolory, zabawa formą, wielość motywów i materiałów przyciągają wzrok, inspirując zarówno dzieci, jak dorosłych. Założeniem totutam jest tworzenie pięknego i unikatowego otoczenia do kreatywnej zabawy.

Naturalne materiały

Strefy zabaw totutam wykorzystują naturalne materiały i ciepłe, stonowane kolory. Każdy projekt stymuluje rozwój dzieci poprzez różnorodność form, kolorów, kształtów i tekstur. Dzięki wykorzystaniu szerokiego spektrum najwyższej jakości materiałów takich jak drewno, sklejka, stal i tekstylia place są ciekawe, pobudzają zmysły i wyobraźnię. Dbałość o detal i staranny, przemyślany dobór surowców to podstawa każdej koncepcji.

Edukacyjne rozwiązania

Nic tak dobrze nie wspiera dzieci w rozwoju jak ruch i zabawy manualne. Zaspokajanie tych potrzeb wpisane jest w każdy projekt dziecięcej strefy zabaw przygotowany przez totutam. Aktywność fizyczną zapewnia zabawa miękkimi, tekstylnymi elementami. Barwne, obłe i lekkie formy mogą być przenoszone z miejsca na miejsce, umożliwiają przechodzenie, chowanie się, przeskakiwanie. Są na tyle plastyczne, że dzieci mogą tworzyć z nich różnorodne konstrukcje, nadając im nowe funkcje. Tak powstałe zjeżdżalnie, tunele czy schrony dają pole do szalonej zabawy. Z kolei statyczne zabawki sensoryczne pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię, wspierając małą motorykę. Umożliwiają między innymi przesuwanie i dopasowywanie kształtów do wyżłobionych otworów. Inne bazują na nowych technologiach, które w sposób przemyślany i mądry towarzyszą zabawie. Edukacyjne gry i aplikacje doskonale uzupełniają niejedną strefę zabaw.

Do każdej przestrzeni

Oryginalne projekty totutam zmienią oblicze każdej przestrzeni. Można to sprawdzić, oglądając liczne realizacje, które marka prezentuje na swojej stronie, Facebooku czy Instagramie. W ofercie totutam znajdują się zarówno projekty do wnętrz: centrów handlowych, restauracji, hoteli, urzędów czy przedszkoli, jak i na zewnątrz: do ogrodów, podwórek, osiedli czy parków. Tam, gdzie dzieci chcą i lubią się bawić, czyli wszędzie!

Przykładem wewnętrznej realizacji jest strefa zabaw „Morze” zainspirowana marynistyczną historią i nadmorskim położeniem Gdańska, zaprojektowana dla centrum handlowego Forum Gdańsk. Tu każdy element nawiązuje do tematu wody.  Bujak kuter, łódź podwodna czy koło sterowe pozwalają dzieciom wcielić się w marynarza zmagającego się z żywiołem. Praktyczne elementy jak szafeczki na buty i wieszaki, będące integralną częścią strefy, pomagają utrzymać porządek. Są i siedziska dla rodziców umożliwiające relaks i podglądanie bawiących się dzieci.

totutam może też pochwalić się nietypowymi projektami outdoorowymi. W duchu filozofii marki – angażowania odbiorców i realizacji projektów indywidualnych – powstał „Geometryczny ogród” w Hadze (Holandia). W projekt od początku do końca zaangażowane były dzieci jako główni użytkownicy. W trakcie procesu projektowego planowały, wybierały koncepcje i proponowały ulepszenia, działając w specjalnie do tego powołanym Komitecie ds. Sztuki. W rezultacie powstała instalacja złożona ze stalowych rurek przypominających tradycyjny plac zabaw, ale jej oryginalna forma wniosła dużo świeżości. Dzięki zastosowaniu kolistych kształtów i naturalnych odcieni zieleni plac kojarzy się dzieciom z naturą. Przypomina abstrakcyjny, geometryczny ogród.

Szersza oferta od 2019 roku

Totutam tworzy indywidualne projekty, stworzone z myślą o konkretnym kliencie, ale plany sięgają dużo dalej. W 2019 roku w ofercie pojawią się także pojedyncze elementy, dostępne w sprzedaży detalicznej dla klientów indywidualnych.

Polska jakość

Projekty stref zabaw powstają w Studio Izabeli Bołoz, a cała produkcja odbywa się w Polsce, przy współpracy z polskimi rzemieślnikami, którzy ściśle współpracują z projektantką. Meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów i zapewniają dzieciom pełne bezpieczeństwo. Wszystkie elementy kolekcji posiadają wymagane atesty.

Projekty na specjalne zamówienie

totutam to tylko część wszechstronnej działalności Izabeli Bołoz. Podejmuje się też realizacji miejskich instalacji artystycznych, projektów do przestrzeni publicznych, tworzy projekty na pograniczu dizajnu, architektury i sztuki. Jej podstawowym założeniem jest angażowanie odbiorców, dzięki czemu jej prace nabierają życia. Większość z nich to instalacje w przestrzeni miejskiej, które oprócz spełniania funkcji użytkowej również intrygują, bawią i zadziwiają. Bołoz łączy poetyckość i subtelność z mądrością i poczuciem humoru, zaskakując niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza. Jej instalacje poruszają wyobraźnię, pobudzają emocje i proponują nowe sposoby doświadczania rzeczywistości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie