Traffic Design z pomysłem na butikowe hotele dla owadówPropertyDesign.pl - 24-06-2022 16:18


Nietypowe rzeźbiarskie obiekty od Traffic Design, będące jednocześnie hotelami dla owadów stanęły w otoczeniu trzech szkół podstawowych w różnych dzielnicach Gdyni. Funkcjonalność spotyka się tu z ciekawym designem.

Traktujemy zwierzęta, także te dzikie, jako pełnoprawnych mieszkańców miasta i to do nich jest skierowany nasz projekt. Natomiast nadając mu ciekawą, rzeźbiarską formę chcemy też oddziaływać na estetykę miasta, promować dobre praktyki oraz budować świadomość ekologiczną wśród gdynian — zwłaszcza dzieci uczęszczających do biorących udział w projekcie szkół - mówi Jacek Wielebski autor projektu.

{media;145660;Traffic Design z pomysłem na butikowe hotele dla owadów, fot. mat. Traffic Design ;https://pliki.propertydesign.pl/i/14/56/60/145660.jpg;https://pliki.propertydesign.pl/i/14/56/60/145660_r0_940.jpg}

Stowarzyszenie Traffic Design starało się połączyć funkcjonalność hotelu dla owadów z ciekawych dizajnem, co nadało projektowi artystycznego charakteru. W otoczeniu jednej ze szkół, SP 26 na gdyńskich Działkach Leśnych, uczniowie i uczennice zasadzili kwiaty w pobliżu hotelu, aby zapewnić zapylaczom pracowity sezon.

Projekt powstał w ramach konkursu na wdrażanie dobrych praktyk projektowych w przestrzeni miejskiej w 2021 roku.