Trendy 2017: Jakie płytki będą na topie?Propertydesign.pl - 30-12-2016 15:13


Płytki ceramiczne to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Bardzo duży wybór kolorów i wzorów umożliwia zaprojektowanie pomysłowych wnętrz łazienki, kuchni, czy salonu, ale ich wzory i fasony ciągle się zmieniają. Jak nie pogubić się w gąszczu możliwości i jakie będą wiodące „płytkowe” trendy na rok 2017?

Zobaczcie, jakie płytki będziemy wybierać, aranżując nasze podłogi i ściany.

Geometria na ścianie

Motywy geometryczne pokochali projektanci z całego świata. Estetyka ta króluje nie tylko w aranżacjach wnętrz, ale także we wzornictwie użytkowym i na wybiegach. Trend, który ma szansę utrzymać się także w kolejnych sezonach. Ułożone na większej powierzchni stworzą efekt eleganckiej tapety, zastosowane w mniejszej skali, na przykład na niewielkim fragmencie ściany nad umywalką, czy wanną, będą oryginalnym, mocnym akcentem w stonowanym, minimalistycznym wnętrzu.

Cement i beton

Królujące w salonach i sypialniach szarości przenoszą się również do wnętrz łazienkowych, tworząc neutralne, stonowane, ale jednocześnie żywe kompozycje. Ceramiczne płytki do złudzenia naśladujące budowlane surowce, cieszą się u nas nieprzerwaną popularnością i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. To propozycja dla tych, którzy lubią minimalistyczne, loftowe i industrialne wnętrza.

Wzór naturalnego kamienia

Natura jest źródłem niezliczonych inspiracji a jej zasoby. Naturalny kamień nie należy do tanich, a jak żaden inny materiał potrafi dodać przestrzeni łazienkowej elegancji. Jego zróżnicowane odcienie i niepowtarzalny rysunek będą wymarzonym uzupełnieniem dla naturalnego drewna i jasnych płaszczyzn.

Płytki strukturalne

Dotychczasowy minimalizm i dekoracyjną prostotę zaczęto przełamywać za pomocą płytek strukturalnych, zwanych również przestrzennymi. W zależności od tego, na jaki model płytek się zdecydujemy, stworzymy z ich pomocą przestrzeń spokojną, wyciszającą albo odwrotnie – motywującą, dynamiczną, pobudzając. Strukturalny efekt „3D” sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach, każdorazowo powiększając je optycznie.

Duże formaty

- Klienci coraz częściej będą szukać płytek o dużych wymiarach, dlatego część naszych kolekcji oferujemy w formatach 60x60 cm, a w 2017 wprowadzamy format 30x90 cm -  mówi Anna Szwed, Product Manager Opoczno. Duże płytki, umiejętnie wkomponowane w wystrój wnętrza podkreślą piękno nowoczesnych brył mebli, a  przy zastosowaniu minimalnych spoin, sprawią wrażenie jednolitej tafli. Taki format polecamy wszystkim, którym zależy na uzyskaniu w pomieszczeniach efektu uporządkowania i przestronności.