×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trias AVI zaprojektuje i wykona laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku

  • Autor: PAP
  • 21 cze 2018 12:32
Trias AVI zaprojektuje i wykona laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku
fot. pixabay.com

Firma Trias AVI zaprojektuje i wykona laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy, czyli centrum nauki, które powstanie w pomieszczeniach stadionu miejskiego w Białymstoku - poinformował Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który realizuje tę inwestycję.

REKLAMA

Wybrana w przetargu firma - spółka z o.o. Trias AVI z Warszawy - była jedyną, która się do niego zgłosiła; zaproponowała cenę prawie 24,3 mln zł. Oferta spełniła wymagane szczegółowe kryteria.

Umowa ma być podpisana w lipcu - poinformowała PAP Katarzyna Dobrzyńska z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

"Podmiot ten ma już na swoim koncie realizacje m.in. dla Muzeum Narodowego, Muzeum Warszawy, czy Muzeum Wojska Polskiego" - informuje o wybranym wykonawcy BPNT. Park poinformował, że wybrany wykonawca realizował m.in. wystawę główną Baza Mars#17 w budynku Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium Toruń" czy multimedialną aranżację Galerii Faras w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Wybrana w przetargu firma zaprojektuje już istniejącą przestrzeń w pomieszczeniach pod trybunami na stadionie miejskim w Białymstoku pod potrzeby Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy, wykona prace budowlane, dostarczy i zamontuje ekspozycje.

Głównym celem powstającego laboratorium, nazywanego czasem także tzw. małym Kopernikiem, bo wzorowanym na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, jest popularyzacja nauki przez: eksperymenty, doświadczenia laboratoryjne w oparciu o nowe technologie, gry oraz rozbudzanie zainteresowania naukami ścisłymi - przypomina Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Laboratorium powstanie na powierzchni 3,2 tys. metrów kwadratowych. Będą w nim - jak wcześniej zapowiadano - dwie strefy przeznaczone dla młodszych dzieci oraz młodzieży i dorosłych. "W środku, zwiedzający znajdą kilkadziesiąt stanowisk doświadczalnych oraz cztery laboratoria tematyczne" - podaje BPNT.

Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy jest dofinansowane kwotą 17 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Łączna wartość projektu to 25,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie