U notariusza jak w domu. Projekt przytulnej kancelariiPropertydesign.pl - 03-02-2020 16:43


Zlokalizowana w zrewitalizowanej kamienicy z XX wieku kancelaria notarialna swoich klientów "podejmować" będzie przytulnym, niemal domowym wystrojem. Wszystko za sprawą projektu wnętrz pracowni Filip Raupuk Studio Architektoniczne.

Projekt wnętrz szczecińskiej kancelarii notarialnej przeobraża komercyjny lokal w przestrzeń o niemal domowej atmosferze. Dzięki zastosowaniu ciepłej kolorystyki oraz naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra czy kamień architektom z pracowni Filip Raupuk Studio Architektoniczne udało się stworzyć lokal, o przytulnym charakterze.

– Inwestor oczekiwał aby wnętrze mimo swej podniosłej funkcji było „przyjazne” w odbiorze i nie onieśmielało klientów. Głównym założeniem projektowym stało się więc pogodzenie elegancji i ponadczasowości z jednoczesnym uzyskaniem unikalnego oraz przytulnego charakteru – mówi arch. Filip Raupuk.

Naturalne materiały wpisały się także w założony elegancki charakter wnętrz. Drewno to orzech amerykański, kamień - szlachetny szary marmur, a oprócz skóry znajdziemy również dobrej jakości tkaniny, chociażby w postaci swobodnie opadających wzdłuż okien zasłon. Do tego detale z ponadczasowego chromu, które stanowią kropkę nad "i" aranżacji.

Szykownie w kancelarii będzie również za sprawą zaplanowanych dodatków: dzieł sztuki wieńczących ściany oraz meblom zaprojektowanym na indywidualne zamówienie, specjalnie do tych konkretnych wnętrz.

Tonacja wystroju utrzymana została w odcieniach ziemi, co potęguje wrażenie przytulności wnętrz.