×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 gru 2021 09:59
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
Nowe centrum Medicover Stomatologia w Gdansku, fot. mat. prasowe Medicover Stomatologia
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku
U stomatologa jak w kawiarni. Taki punkt otworzył się w Gdańsku

Medicover Stomatologia otworzyła na Pomorzu nowe centrum stomatologiczne stworzone w koncepcji „Rytuał Uśmiechu”, które charakteryzuje design nawiązujący do kawiarnianych wnętrz.

REKLAMA

  • W Gdańsku otwarto nowe centrum Medicover Stomatologia, zrealizowane w zgodzie z konceptem „Rytuał Uśmiechu”.
  • Lokal ma 230 mkw. powierzchni i oferuje wnętrze, mające być odstresowujące dla klientów, którzy skorzystać mogą nawet przygotowanej dla nich... biblioteki.
  • Charakterystyczny design miejsca mocno nawiązuje do kawiarnianego klimatu oraz historii i architektury miasta, w którym powstaje nowe centrum.

Na Pomorzu przybywa centrów stomatologicznych, które przypominają… modne kawiarnie. Najnowsze otwarto właśnie w Gdańsku. Za odważnymi przestrzeniami, które zrywają ze stereotypowym wizerunkiem dentysty stoi Medicover Stomatologia.

230 m kw. powierzchni i 6 gabinetów, a do tego wnętrze, w którym można poczuć się jak w domu – tak w skrócie wygląda najnowsza inwestycja Medicover Stomatologia w woj. pomorskim. W Gdańsku zadebiutowało właśnie centrum dentystyczne stworzone w nowym koncepcie sieci – „Rytuale Uśmiechu”.

To wyróżniający się na rynku format, w którym od roku otwierane są wszystkie centra marki. Cechuje go zarówno holistyczne podejście do leczenia, szeroki dostęp do specjalistów i najnowszych technologii, nowy standard opieki, jak również charakterystyczny design miejsca, mocno nawiązujący do kawiarnianego klimatu oraz historii i architektury miasta, w którym powstaje nowe centrum.

– Kontynuujemy naszą ekspansję w woj. pomorskim. Wraz z nowo otwartym centrum dysponować będziemy już 5 lokalizacjami w Trójmieście, z czego aż dwie działają w „Rytuale Uśmiechu”. Z tym formatem zadebiutowaliśmy w Gdyni, otwierając 6-cio gabinetowe centrum o powierzchni 300 m kw., teraz otworzyliśmy siostrzane w Gdańsku – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Podobne lokalizacje działają dziś tylko w kilku polskich miastach – w Toruniu, Łodzi, Bielsku-Białej oraz w Warszawie na placu Konstytucji, gdzie mieści się flagowe centrum.

– „Rytuał Uśmiechu” to pionierskie w Polsce podejście do projektowania i tworzenia przestrzeni medycznej, niemal w każdym aspekcie zrywające ze stereotypowym wizerunkiem dentysty i mające za zadanie otoczyć pacjenta atmosferą relaksu i wyciszenia, która sprzyja nie tylko samemu leczeniu, ale i pokonywaniu własnych lęków przed wizytą – tłumaczy Wioletta Januszczyk.

To podejście widać także w gdańskiej inwestycji. – Ma to konkretny cel terapeutyczny. Chcemy pokazać pacjentom, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że można leczyć się w miejscu, które nie budzi negatywnych skojarzeń, nie pogłębia lęków i fobii stomatologicznych i nie przywołuje traum. Wręcz przeciwnie, poprzez koncept „Rytuału Uśmiechu” udowadniamy w praktyce, jak przemyślana w najdrobniejszym szczególe przestrzeń potrafi pozytywnie oddziaływać na zmysły, wyciszyć i zbudować dobre wspomnienia z wizyty, a w rezultacie zmieniać także nastawienie do samego leczenia, zwłaszcza, że w parze idzie także wysoki standard opieki i empatia – mówi.

Mid-century modern i klimat stoczni

Pomóc ma w tym m.in. nietypowa jak na dentystę, odstresowująca aranżacja przestrzeni przypominająca kawiarnię, hotelowe lobby, czy nawet czytelnię. I tak, w gdańskim centrum zamiast tradycyjnych krzeseł poczekalnianych, znajdujemy wygodne fotele utrzymane w stylu mid-century modern, w których można zrelaksować się przed wizytą. W łagodzeniu napięcia mają także pomóc książki, w gdańskim centrum ustawione na wysokiej po sufit biblioteczce.

Pacjenci mogą na niej znaleźć nawet kilkaset pozycji, w tym kultowe powieści, poezję i albumy ze zdjęciami. Z kolei osoby, które nie lubią czekać na swoją kolej w fotelu, mogą to zrobić przy znanym z kawiarni common table, czyli dużym stole z krzesłami, tu ustawionym w centralnym punkcie poczekalni. Do dyspozycji pacjentów jest także kącik kawowy, w którym samodzielnie można zaparzyć sobie kawę lub herbatę.

W przestrzeni nie brakuje także lokalnych akcentów, co stało się jednym ze znaków rozpoznawczych „Rytuału Uśmiechu”. W aranżacji pojawią się materiały znane chociażby z gdańskich stoczni – pordzewiała blacha nawiązująca do statków, metalowe kratownice, drewno oraz beton. Na ścianach z kolei zawieszono historyczne, czarno-białe fotografie przedstawiające Gdańsk.

Twórcy zadbali także o to, aby przestrzeń nie drażniła zmysłów, a pozytywnie na nie oddziaływała. Celowo ograniczono paletę kolorów do m.in. stonowanej zieleni, bieli i czerni. Przytłumiono także sztuczne światło w poczekalni, aby nie drażniło oczu oraz zadbano o dużą ilość naturalnego, dziennego światła. Wyeliminowano także drażniący „dentystyczny” zapach, u wielu osób wywołujący negatywne skojarzenia i wspomnienia. Ciszę, która u wielu jest źródłem stresu, zastąpiono natomiast łagodną muzyką jazzową.

Pacjenci w Gdańsku znajdą pomoc dentystów aż 11 specjalizacji, w tym najbardziej poszukiwanych dziś tj. ortodoncji, implantologii, chirurgii stomatologicznej, protetyki, periodontologii, endodoncji czy stomatologii estetycznej.

– Nowo powstałe centrum jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Trójmieście, ale także jednym z najbardziej wszechstronnych, zapewniając holistyczne podejście do leczenia – mówi lek. dent. Patryk Kononowicz, Kierownik Medyczny Regionu Północnego.

Nowe centrum Medicover Stomatologia mieści się przy ulicy Sosnowej 7/UK5.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie