REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ukazał się komiks o prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim

  • Autor: PAP
  • 19 maj 2022 15:52
Ukazał się komiks o prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim
Ukazał się komiks o prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim, fot. shutterstock

W Stanach Zjednoczonych ukazał się komiks opisujący życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował w czwartek portal The Hill.

REKLAMA

Komiks zatytułowany "Political Power: Volodymyr Zelensky" ukazał się nakładem wydawnictwa TidalWave Comics w serii poświęconej politykom.

Książka ma 22 strony. Tekst napisał Michael Frizell, a za rysunki odpowiada Pablo Martinena.

- To była trudna rzecz do napisania. Wydawca i ja chcieliśmy skoncentrować się na człowieku poza obecnymi uwarunkowaniami wojny Ukrainy z Rosją i roli Zełenskiego w tej walce. Kim on jest? Co go interesuje? Dlaczego okazał się dobrym przywódcą Ukrainy? To mnie interesowało, kiedy rozpoczynałem pracę - powiedział Frizell.

- Ta książka wiele dla mnie znaczy ze względu na moje ukraińskie pochodzenie. Moi dziadkowie z obu stron byli emigrantami z Ukrainy. Chciałem wykorzystać tę formę przekazu, aby nie tylko opowiedzieć historię, ale również finansowo przysłużyć się sprawie Ukrainy - powiedział wydawca Darren G. Davis.

Część dochodu ze sprzedaży komiksu trafi do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz Ukrainy - czytamy w komunikacie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie