×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ulubione hotele Polaków? O rodzinnym i romantycznym charakterze

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lip 2018 14:09
Ulubione hotele Polaków? O rodzinnym i romantycznym charakterze
fot. unsplash

Pierwszy w historii Hotel Travel Report przygotowany przez kayak.pl to dokładna analiza tego, w jaki sposób Polscy podróżni wyszukują hotele, jakie kierunki podróży wybierają najchętniej oraz na co zwracają uwagę podczas wyboru miejsca noclegowego.

REKLAMA

Eksperci wyszukiwarki dokładnie przyjrzeli się nawykom, jakie towarzyszą Polakom podczas wyszukiwania hoteli. Celem analizy było sprawdzenie, gdzie polscy podróżni zatrzymują się najchętniej w zależności od długości pobytu, jaki jest średni koszt noclegu w tych miejscach, a także jakie są hotelowe preferencje Polaków. Kayak.pl dzieli się także wskazówkami, jak znaleźć hotel idealnie pasujący do dowolnych preferencji podróżniczych.

Najważniejsze wnioski Hotel Travel Report kayak.pl:

Popularne kierunki podróży i ceny noclegów: Wśród krótkich wyjazdów połączonych z pobytem w hotelu zdecydowanie wygrywają city breaki. W Polsce największą popularnością cieszą się Kraków, Warszawa i Wrocław, a w Europie – Praga, Firostefani oraz Rzym. W przypadku dłuższych wyjazdów Polacy jeszcze chętniej stawiają na miejsca pełne słońca lub wakacyjne pewniaki. Zakopane, Gdańsk i Kołobrzeg to najpopularniejsze polskie kierunki podróży dla wyszukiwań noclegów trwających do dwóch tygodni. W Europie największe zainteresowanie odnotowano dla miejscowości położonych na najpopularniejszych wyspach Morza Śródziemnego, takich jak maltańska Bugibba czy Chania na Krecie. Światowe zestawienie z kolei zostało zdominowane przez wyspy Azji Południowej i Południowo-Wschodniej: Malediwy, Phuket i Bali. 

Do najpopularniejszych miejsc na ponad dwutygodniowy pobyt w hotelu należą zaś Warszawa (lider rankingu miejsc położonych w Polsce), Dubrownik (numer jeden europejskiego zestawienia) i balijska Kuta, najchętniej wybierana spośród dalszych kierunków podróży. Analiza pokazuje również, że podczas dłuższych wakacji Polacy zdecydowanie stawiają na miejsca pełne słońca oraz że chętnie wyjeżdżają na dłuższe wakacje połączone z pobytem w hotelu zarówno w jesienno-zimowych miesiącach, jak i w szczycie sezonu. 

Miejsca cieszące się największym wzrostem popularności: Jak wynika z danych kayak.pl, Polacy zdecydowanie preferują zagraniczne podróże – aż 88 proc. wszystkich wyszukiwań hoteli przypada na miejsca znajdujące się poza granicami kraju. Nic więc dziwnego, że w tym roku największym wzrostem popularności dla wyszukiwań hoteli cieszą się zagraniczne miasta: Dubaj (+560 proc.), Larnaka (+454 proc.) i Lizbona (+340 proc.). Wśród polskich miast zdecydowanie wyróżnia się Wrocław. Noclegi w stolicy Dolnego Śląska były wyszukiwane aż 200 proc. częściej – to prawie czterokrotnie większy wzrost niż w przypadku drugiego w rankingu Krakowa (54 proc.).

Preferencje w wyborze hotelu: Jak wynika z danych wyszukiwarki, ulubioną kategorią hoteli Polaków są hotele 3-gwiazdkowe, stanowiące aż 41 proc. wszystkich wyszukiwań. Wbrew pozorom najważniejsze udogodnienia wcale nie znajdują się wewnątrz hotelu – jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez kayak.pl, dla 53 proc. podróżnych z Polski kluczowe jest położenie ośrodka w pobliżu interesujących miejsc, a co drugi ankietowany (50 proc.) zwraca uwagę przede wszystkim na niską cenę noclegu. Co więcej, jak pokazuje analiza przeprowadzona przez kayak.pl, Polscy podróżni najchętniej zawężają wyniki wyszukiwania, wybierając hotele o rodzinnym, romantycznym i budżetowym charakterze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie