REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Urban jungle. Kawałek dzikiej natury w biurowym wnętrzu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 paź 2017 12:59
Urban jungle. Kawałek dzikiej natury w biurowym wnętrzu
Fot. Dekoria.pl

Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z motywami roślinnymi, drewnem oraz wikliną to sprawdzony sposób na rozjaśnienie i ożywienie biurowych czterech kątów. Czym jest styl urban jungle oraz jak wprowadzić go do wnętrza, żeby osiągnąć najlepszy efekt?

REKLAMA

Urban jungle stopniowo zyskiwał popularność i powracał co roku w trendach na dany sezon. W tym sezonie wrócił ze zdwojoną siłą i nie może go już zabraknąć w oryginalnych biurowych wnętrzach. Miejska dżungla to kawałek dzikiej natury w miejscu pracy. W stylu urban jungle zawarte są inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy, motywami florystycznymi i ideą życia w zgodzie z naturą.

Miejska dżungla – zieleń i roślinność

Na styl urban jungle składają się przede wszystkim dwa elementy – pełna paleta zieleni oraz roślinne motywy. W tym trendzie na pierwszy plan wychodzi egzotyczna flora – paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze, którą dekoruje się wnętrze zarówno w formie żywych roślin w doniczkach, jak i wzorów na tkaninach.

Z czym łączyć trend urban jungle?

Urban jungle to przykład powrotu do natury dzięki ekologicznym rozwiązaniom i naturalnym materiałom. Dlatego najlepiej łączyć go z:

  • drewnem np. egzotycznym, niemalowanym i o naturalnym wykończeniu;
  • wikliną lub rattanem;
  • naturalnymi tkaninami – lnem lub bawełną;
  • gładkimi tkaninami;
  • złotymi, metalowymi detalami np. designerskich wazonów.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie